Boże Ciało 2020. Lubania przejdź do galerii

W parafii Przemienienia Pańskiego w Lubanii wierni licznie wzięli udział w procesji eucharystycznej, która przeszła ulicami miejscowości. Tegoroczne dekoracje ołtarzy nawiązywały do aktualnych wydarzeń i zachęcały do nieustannej modlitwy o przemianę serc, ustąpienie pandemii i podążanie śladami wielkich Polaków.

Mszy św. i procesji przewodniczył ks. Jarosław Orliński, proboszcz parafii. To pierwsze w tym roku tak liczne spotkanie wiernych we wspólnocie i publiczne wyznanie wiary.

Do tej chwili każdy z mieszkańców sumiennie się przygotował, dbając przede wszystkim o swoją formację duchową, ale także o ubogacenie tej uroczystości w postaci licznej asysty i zdobionych ołtarzy. Przy każdym z nich powtarzał się jeden element - tatarak, po którym kapłan szedł z Najświętszym Sakramentem.

W tym roku ołtarze przygotowali mieszkańcy wsi Żelazna, Rudka, Kłopoczyn, Trąbaczew i Skarbkowej. Banerami z wizerunkami i modlitwami nawiązywały one do Eucharystii; hasła roku liturgicznego "Wielka tajemnica wiary"; postaci św. Jana Pawła II, którego 100. rocznicę urodzin celebrujemy w tym roku, kard. Wyszyńskiego, na którego beatyfikację czekamy, oraz do panującej w kraju pandemii - zachęcając do modlitwy o jej ustanie.

W procesję zaangażowani byli także strażacy, orkiestra dęta, ministranci, lektorzy i wierni niosący feretrony, chorągwie i sztandary.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..