Domaniewice. Kwietny dywan zachwyca nieustannie przejdź do galerii

Trwa oktawa Bożego Ciała. W parafii św. Bartłomieja w Domaniewicach nieustannie zachwyca kwietny dywan, którego usypywanie jest tradycją. M.in. w ten sposób wierni oddają tu hołd Najświętszemu Ciału i Krwi Chrystusa.

W wielu parafiach zanika tradycja usypywania kwietnych dywanów dla Jezusa Eucharystycznego. Jednak w parafii św. Bartłomieja w Domaniewicach jest ona wciąż podtrzymywana, a z roku na rok dywan jest coraz piękniejszy, dłuższy i przedstawia coraz więcej wzorów.

Dzień przed uroczystością Bożego Ciała grupa kobiet z parafii przez kilka godzin układała płatki świeżych kwiatów i liście we wzory nawiązujące do motywów religijnych. Na kolanach, z myślą o oddaniu czci Chrystusa, powstawały kolejne centymetry dywanu. Każdego dnia, do zakończenia oktawy, kapłani sprawujący Eucharystię przechodzą po nim, niosąc Najświętszy Sakrament.

Procesja w uroczystość Bożego Ciała szła ulicami Domaniewic.   Procesja w uroczystość Bożego Ciała szła ulicami Domaniewic.
Radosław Tafliński

Kwietny dywan to jedna z licznych pielęgnowanych tradycji. Mieszkańcy Domaniewic i okolic w uroczystość Bożego Ciała przychodzą ubrani w ludowe odświętne stroje, dekorują ołtarze, wspólnie dbają o zapewnienie kwiatów dla bielanek, czy liczną i bogatą asystę procesji.

Także tutaj nie brakuje wiernych w strojach ludowych.   Także tutaj nie brakuje wiernych w strojach ludowych.
Radosław Tafliński

Jak wyglądało tegoroczne Boże Ciało w Domaniewicach, możecie zobaczyć w załączonej galerii.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..