Nowy numer 43/2020 Archiwum

Łowicz. Pompowali na rzecz chorych dzieci

Funkcjonariusze Zakładu Karnego w Łowiczu podjęli wyzwanie #GaszynChallenge, do którego zostali nominowani przez koleżanki i kolegów z Aresztów Śledczych w Piotrkowie Trybunalskim i Warszawie-Służewcu oraz z Zakładu Karnego w Płocku. Reprezentacja łowickich więzienników wykonała wspólnie zadanie polegające na zrobieniu 10 pompek.

W taki prosty sposób  pomocy udziela już wiele instytucji i organizacji w całym kraju. Szczególną rolę pełnią tutaj służby mundurowe, które w ten sposób pokazują swoją sprawność nie tylko fizyczną, ale i organizacyjną, a także wrażliwość na potrzeby słabszych.

Łowicki Zakład Karny od wielu tygodni z powodzeniem angażuje się w ministerialny projekt #ResortSprawiedliwościPomaga. Tym razem odpowiedział na nominację w ramach akcji #GaszynChallenge i z pełnym zaangażowaniem wykonał powierzone im zadanie. Ze względów organizacyjnych i zapewnienia prawidłowego toku służby do wykonania ćwiczenia mogła przystąpić tylko dwudziestokilkuosobowa reprezentacja łowickich funkcjonariuszy Służby Więziennej spośród ponad 215-osobowej załogi. Był też więzienny kapelan ks. Bogdan Skóra.

Akcję z robieniem pompek i dokonywaniem wpłat zapoczątkował w połowie maja strażak Marcin Topór z Ochotniczej Straży Pożarnej w Gaszynie (woj. łódzkie). Zbiórka prowadzona była dla małego Wojtusia, chorego na bardzo rzadką chorobę, wymagającą kosztownego leczenia. Strażak sam zrobił pompki, nagrał wideo, wrzucił do sieci i po wpłacie nominował kolejne osoby. Ruszyła lawina pomocy. Pieniądze na leczenie małego Wojtka są już zebrane, ale inne dzieci czekają na pomoc.

Łowicz. Pommowali na rzecz chorych dzieci

Za pośrednictwem konta FB Zakładu Karnego w Łowiczu  do placówki zwróciła się Patrycja Małgorzata Latek ze Skierniewic, która jest zaangażowana w pomoc 11-miesięcznej dziewczynce, dotkniętej tą sama chorobą, co Wojtuś. Skierniewiczanka napisała; "Zwracam się z prośbą o wsparcie dla Mii Kurtuldu, 11-miesięcznej dziewczynki chorującej na SMA typu 1. Co decyduje o dalszym losie Mii? Pieniądze (...)" - napisała. Licząc na wrażliwość pracowników ZK, nie pomyliła się. Łowiccy funkcjonariusze swój challenge poświęcili Mii.

Zasady udziału w #GaszynChallenge są bardzo proste. Osoby lub instytucje nominowane muszą wykonać 10 pompek, wpłacić minimum 5 zł na wybrany cel. W łatwiejszej wersji można nie robić pompek, a jedynie wpłacić minimum 10 zł. Każdy, kto ukończy wyzwanie, nominuje kolejne osoby lub instytucje, które mają 48 godzin na podjęcie i wykonanie zadania.

Aby akcja trwała, łowiccy funkcjonariusze nominowali funkcjonariuszy Zakładu Karnego nr 1 w Łodzi oraz alumnów Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu. W akcji biorą udział różne formacje mundurowe, instytucje, organizacje i osoby prywatne. Pomóc może każdy.

Warto wspomnieć, że Służba Więzienna zawsze chętnie niesie pomoc potrzebującym. W czasie epidemii na szeroką skalę ŁZK włączył się w szycie maseczek, w oddawanie krwi, w akcję zbierania korków dla walczącego z nowotworem Kubusia Chrabańskiego z Łowicza.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama