Łowicz. Wędrowali za Chrystusem

W czwartek 18 czerwca z kościoła sióstr bernardynek w Łowiczu po Mszy św. o godz. 18 wyruszyła procesja na zakończenie oktawy Bożego Ciała.

Łowickie obchody Bożego Ciała mają piękną tradycję. To nie tylko barwna procesja z wiernymi w strojach ludowych w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, która wyrusza z bazyliki katedralnej. W niedzielę po uroczystości ulicami miasta przechodzą kolejne - z kościoła Chrystusa Dobrego Pasterza do kościoła Świętego Ducha (naprzemiennie co roku), a także w dzielnicy Korabka z kościoła Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W czwartek na zakończenie oktawy Bożego Ciała delegacje ze wszystkich parafii i kościoła ojców pijarów uczestniczą w procesji eucharystycznej, która swój początek ma w kościele sióstr bernardynek.

W tym roku Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył i homilię wygłosił biskup ordynariusz.

Eucharystii przewodniczył bp Andrzej F. Dziuba.   Eucharystii przewodniczył bp Andrzej F. Dziuba.
Martyna Czekalska /lowicz24.eu

W liturgii, a potem także procesji do czterech ołtarzy uczestniczyli, obok wiernych, także klerycy i przełożeni łowickiego seminarium, siostry zakonne ze wszystkich zgromadzeń obecnych w Łowiczu oraz władze samorządowe. Oprawę muzyczną zapewnili Orkiestra Dęta z Góry Świętej Małgorzaty i Zespół Śpiewaczy "Bednary" z Bednar.

W procesji uczestniczyli przedstawiciele wszystkich parafii.   W procesji uczestniczyli przedstawiciele wszystkich parafii.
Martyna Czekalska /lowicz24.eu

Podobnie jak podczas uroczystości Bożego Ciała, również i w tej procesji szły osoby w barwnych strojach ludowych, z których słynie region. Najświętszy Sakrament poprzedzały liczne chorągwie.

Po procesji zostały poświęcone wianki sporządzone z pierwszych kwiatów i ziół leczniczych.

Wierni przynieśli do poświęcenia wianki.   Wierni przynieśli do poświęcenia wianki.
Martyna Czekalska /lowicz24.eu

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..