Nowy numer 2/2021 Archiwum

Łódzkie pełne atrakcji

Marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber, wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński i poseł Robert Telus zachęcali 2 lipca w Spale do spędzenia urlopów w Łódzkiem. Zaprezentowane zostały produkty, które mają pomóc turystom w odnalezieniu najciekawszych miejsc.

Spała i cały rejon Tomaszowa Mazowieckiego to zagłębie turystyczne województwa łódzkiego. Tutejsze lasy, pobliski Inowłódz, okolice Zalewu Sulejowskiego, rzeka Pilica, atrakcje Tomaszowa - Groty Nagórzyckie i Błękitne Źródła - co roku przyciągają turystów. Ta część regionu wyraźnie dominuje, jeśli chodzi o liczbę odwiedzających. Dlatego Spała została wybrana na miejsce konferencji zachęcającej do spędzenia wakacji w Łódzkiem.

- Województwo łódzkie jest pięknym miejscem, pełnym urokliwych zakątków i zabytków klasy zerowej. To miejsce, które naprawdę warto odwiedzać - mówił wojewoda.

Marszałek zaprezentował również na konferencji najnowszą publikację o atrakcjach województwa - "Łódzkie na weekend". Przewodnik prezentuje najciekawsze miejsca w regionie i propozycje kilkudniowych wycieczek. Zawiera dużo zdjęć, przystępne treści. Od tego tygodnia publikacja jest dostępna bezpłatnie w 11 certyfikowanych punktach informacji turystycznej w województwie.

- Łódzkie to piękne województwo, w którym parki krajobrazowe, przepięknie rozłożone po całym regionie, zajmują aż 7 proc. powierzchni - zachwalał marszałek Schreiber. - To są zabytki klasy zerowej, zamki, pałace. Miejsca z bogatą ofertą turystyczną, do których naprawdę warto przyjeżdżać - z bogatą ofertą turystyczną, agroturystyczną, hotelową.

Odnowiona została również strona internetowa Regionalnej Organizacji Turystycznej. Stała się bardziej przejrzysta i czytelna dla turystów. Na stronie lodzkie.travel podane są m.in.: propozycje tras wycieczkowych, obszerna baza noclegowa zawierająca m.in. namiary do gospodarstw agroturystycznych, atrakcje przyrodnicze regionu i dziedzictwo kulturowe warte zobaczenia. Znajdują się tutaj też propozycje spędzania czasu dla rodzin, przewodnik po turystyce aktywnej.

Znakomitą bazą z atrakcjami przyrodniczymi regionu jest strona internetowa Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego, którą przedstawiła zastępca dyrektora Katarzyna Krakowska. Na stronie parkilodzkie.pl można znaleźć bazę turystyczną znajdującą się na terenie i w pobliżu wszystkich 7 parków, propozycje szlaków turystycznych, mapy do ściągnięcia również na telefon oraz szczegółowy opis przyrody. Parki zapraszają też do questów - konkursów z nagrodami, służących odkrywaniu atrakcji parków krajobrazowych.

Powstaje również nowy cykl #wakacje w Łódzkiem. Będzie to seria filmów zamieszczanych na kanale YouTube i w mediach społecznościowych, w których pokazywane będą atrakcyjne miejsca Łódzkiego z komentarzem ekspertów zachęcających do ich odwiedzenia i poznania. Start już wkrótce. Cel - zachęcenie mieszkańców regionu i kraju do odwiedzenia Łódzkiego.

Akcję "Zajrzyj w Łódzkie" proponuje też Łódzka Kolej Aglomeracyjna. Jej pasażerowie mogą liczyć na tańsze podróże i zniżki w niektórych obiektach turystycznych regionu. Pełna informacja na temat akcji, w tym opis atrakcji, udogodnień i obowiązujących ofert, jest dostępna na stronie www.lka.lodzkie.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama