Nowy numer 2/2021 Archiwum

Filmowe lato z Radiem Łódź

Na czas wakacji urzędy miast, parafie, a także różne instytucje przygotowały atrakcje dla małych i dużych. Z ciekawą propozycją wyszło Radio Łódź. Rozgłośnia w każdą niedzielę zaprasza na podróż szlakiem kultowych filmów i seriali kręconych w województwie łódzkim.

W pierwszej z tego cyklu audycji przypomniano "Akademię Pana Kleksa". Stacja odwiedziła Nieborów, gdzie powstawała część scen. Po swojej "Akademii" oprowadzili i o pracy nad filmem opowiedzieli Piotr Fronczewski, tytułowy Pan Kleks, i reżyser Krzysztof Gradowski.

"Ostatni raz byłem tutaj właśnie z ekipą filmową »Akademii« 38 lat temu" - mówił w programie P. Fronczewski. "To był drugi rok stanu wojennego. Dookoła było smutno, szaroburo i nic się nie chciało, a trzeba było wyczarować bajkę. Ale jakimś przedziwnym zrządzeniem losu się udało".

Jak zapowiedziała prowadząca program Agata Gwizdała, Radio Łódź odwiedzi kilkanaście miejsc, w których powstawały takie filmy, jak "Kariera Nikodema Dyzmy", "Psy", "Czterej pancerni i pies", "Stawka większa niż życie". "O filmach opowiedzą ci, którzy napisali te historie, ci, którzy stanęli za kamerą, i w końcu ci, których pamiętamy z wielkiego ekranu" - mówi dziennikarka.

Filmowe Lato w Radiu Łódź w każdą wakacyjną niedzielę między godz. 15 a 17.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama