Nowy numer 2/2021 Archiwum

Zajęcia, jakich mało

W Muzeum Lniarstwa im. Filipa de Girarda w Żyrardowie, dzięki otrzymanym przez Lokalną Organizację Turystyczną Mazowsza Zachodniego zewnętrznym funduszom, będzie realizowana druga edycja projektu pt. "Być jak… mistrz".

W ramach projektu zostaną poprowadzone m.in. otwarte pokazy z tkania na mechanicznym krośnie tkackim STB, które wystartują już 25 lipca i będą dostępne dla mieszkańców oraz turystów odwiedzających Muzeum Lniarstwa całkowicie bezpłatnie w godzinach funkcjonowania placówki (w weekendy od 11.00 do 18.00 oraz od wtorku do piątku od 10.00 do 15.00).

Od sierpnia rozpoczną się zajęcia ukierunkowane na uruchomienie jednego zabytkowego krosna mechanicznego STB. W pierwszej kolejności, w sobotę 8 sierpnia o 11.00 w Muzeum Lniarstwa rozpocznie się wykład pn. „Poznaj tajniki pracy na tkalni”, podczas którego będzie można zapoznać się z charakterystyką funkcjonowania tkalni, a także obejrzeć maszyny, na których produkowano wyroby lniane. Później będzie można zapoznać się z poszczególnymi etapami uruchamiania krosna, które zostaną podzielone na tematyczne spotkania: „Być jak mistrz” – poznanie budowy mechanicznego krosna tkackiego STB, prowadzenie bieżących napraw, uruchomienie maszyny. „Być jak nawlekacz” – przygotowanie osnowy do nałożenia na krosno, „Być jak tkaczka” – obsługa krosna, uruchomienie produkcji (termin: 16 sierpnia, 30 sierpnia, 6 września, start: 11.00.

Ze względu na ograniczoną liczbę uczestników, wymagane są wcześniejsze zgłoszenia, które można przesyłać do 3 sierpnia na maila: biuro@muzeumlniarstwa.pl, tel. 731 318 800.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama