Nowy numer 21/2023 Archiwum

Głowno. 25 lat w jednej parafii

W niedzielę 12 lipca w parafii pw. św. Barbary w Głownie-Osinach 25-lecie posługi duszpasterskiej obchodził ks. Andrzej Kapaon, wicedziekan dekanatu Głowno, proboszcz parafii.

Życzenia i słowa uznania wyrazili wierni i kapłani podczas uroczystej Mszy św. Liturgię uświetnił miejscowy chór parafialny. Na progu Eucharystii sylwetkę ks. proboszcza przypomniał ks. Stanisław Banach, dziekan głowieński.

Wiele ciepłych słów pod adresem ks. Andrzeja wypowiedział także w czasie kazania wikariusz parafii ks. Zbigniew Kielan, który w intencji swojego proboszcza odprawiał Eucharystię. Kaznodzieja podkreślał kapłańską troskę o wiernych i parafię, a także niezwykłą skromność i ogromne rozmodlenie ks. proboszcza.

Ksiądz Andrzej Kapaon przybył do parafii jako wikariusz. Po dwóch latach pracy został na rok administratorem parafii, a później jej proboszczem. Funkcję tę pełni nieprzerwanie od 22 lat. - Dziś świętujemy 25-lecia obecności ks. Andrzeja w parafii. Za trzy lata znów będziemy mieli kolejny pretekst do świętowania. Wtedy będziemy dziękować za 25-lecie jego proboszczowania - mówił z uśmiechem ks. Kielan.

- Korzystamy z okazji, by ubrać w słowa to, co w naszych sercach jest obecne każdego dnia. Chcemy wyrazić wdzięczność za dobro, za obecność wśród nas, za każde słowo pasterskiego nauczania, za modlitwę, którą ksiądz proboszcz otacza naszą parafię i nas, wiernych - mówili parafianie. - Dziękujemy za gospodarską dbałość o kościół i obiekty w naszej parafii i niestrudzone polepszanie ich stanu. Dziękujemy za uśmiech, otwartość i życzliwość oraz za wszelkie dobro. Nade wszystko dziękujemy jednak za twoją pobożność, która ujmuje wszystkich parafian, oraz za gorliwą modlitwę w intencji naszej parafii, za przybliżanie nam Boga w każdej Ofierze Eucharystycznej, nabożeństwach i modlitwach - mówili wierni.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast