Nowy numer 2/2021 Archiwum

10 spacerów po mieście

Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej dla mieszkańców i gości w każdą wakacyjną sobotę organizuje "Spacer po Kutnie". Najbliższy już jutro.

Podczas spacerów można zwiedzić miasto, poznać zabytki, ich historię czy osoby z nimi związane. Miejscem zbiórki jest zawsze Dworek Modrzewiowy przy ul. Narutowicza 20. Uczestników spacerów oprowadzają przewodnicy z TPZK. Spacer nie trwa więcej niż 2 godziny. Zwiedzający otrzymują kartę uczestnika, na której zbierają pieczątki potwierdzające udział w spacerze. Osoby, które zbiorą maksymalną liczbę stempli, zostaną nagrodzeni upominkami – książką „Przewodnik. Kutno i region kutnowski”. Zadanie „Spacerem po Kutnie” dofinansowane jest z kasy Prezydenta Miasto Kutno.

Do tej pory można było zobaczyć m.in. Dwór Modrzewiowy, ratusz, Pałac Saski i dworek Szomańskich, kościół ewangelicko-augsburski. W najbliższą sobotę uczestnicy spaceru zwiedzą kościół pod wezwaniem św. Wawrzyńca. Po świątyni oprowadzi ks. Jerzy Swędrowski, proboszcz parafii. Kapłan opowie o cennych zabytkach, m.in. organach, a także o patronie parafii. Po wyjściu z kościoła kolejnym obiektem będzie teatr miejski. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama