Nowy numer 3/2021 Archiwum

Odpoczynek z Karolem Wojtyłą

W podkutnowskim Woźniakowie trwają półkolonie letnie dla dzieci i młodzieży szkolnej z gminy i miasta Kutno.

Od 13 do 17 lipca trwał I turnus letnich półkolonii. W 5-dniowym odpoczynku, organizowanym przez salezjańskie Oratorium im. bł. Michała Rua, wypoczywało 50 osób.

Tegoroczny wypoczynek odbywa się pod hasłem: „Półkolonie z Lolkiem Wojtyłą”. Hasło nawiązuje do św. Jana Pawła II z racji przypadającej w tym roku 100. rocznicy urodzin papieża Polaka. W programie były m.in. zajęcia integracyjne i profilaktyczne w grupach, konkursy, wycieczka, scenki tematyczne przybliżające postać Jana Pawła II, a także posiłki. Nie brakowało gier i zabaw na boisku i ulubionych przez wszystkich „chorągiewek”. Plan dnia dopełniały: wspólna modlitwa, salezjańskie słówko na dzień dobry, krótka katecheza, animacja muzyczna, a także śpiewanie hymnu w klimatach samby, zachęcającego do zostania świętym.

Odpoczynek z Karolem Wojtyłą Odpoczynek z Karolem Wojtyłą

– Każdy dzień miał swoje słowo klucz, nawiązujące do życia papieża. Pierwszego dnia była po przyjaźń, a w następnych: talenty, świadectwo, wiara, dziękczynienie – wyjaśnia ks. Piotr Szlufik SDB.

Wszyscy uczestnicy tegorocznych półkolonii otrzymali pamiątkowy metalowy bidon, smycz z identyfikatorem oraz dyplom uczestnika.

II turnus półkolonii potrwa od 20 do 24 lipca.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama