Nowy numer 3/2021 Archiwum

Twoja krew - moje życie

Z inicjatywy marszałka województwa łódzkiego Grzegorza Schreibera zainaugurowana została akcja "Twoja krew - moje życie". Potrwa do końca wakacji i będzie prowadzona w kilku jednostkach medycznych podległych samorządowi województwa. Akcję wspiera Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Krew jest potrzebna każdego dnia, jednak szczególne zapotrzebowanie na nią odnotowuje się w wakacje. W grupie stałych dawców znajdują się przede wszystkim studenci i uczniowie. Gdy wyjadą na wypoczynek, krwi zaczyna brakować.

Akcja "Twoja krew - moje życie" została zapoczątkowana we wtorek 21 lipca na terenie Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Zgierzu. Rozpoczęła się od zbiórki krwi dla dwuletniej Sary Wierzbickiej z Poddębic, która zachorowała na białaczkę i przebywa w szpitalu. Dziewczynka pilnie potrzebuje krwi. W akcję mogą włączyć się nie tylko mieszkańcy Łodzi i województwa.

Kolejne miejsca, w których będzie prowadzona zbiórka, to Wojewódzka Stacja Ratownictwa Medycznego w Łodzi oraz Wojewódzkie Wielospecjalistyczne Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa apeluje do wszystkich mieszkańców regionu, by dzielili się tym bezcennym darem z potrzebującymi.

- Zachęcamy wszystkie zdrowe osoby do wzięcia udziału w akcji - zaapelowała Edyta Wcisło, dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi. - Krwi brakuje w całej Polsce, w tym także w województwie łódzkim. Jest ona potrzebna przede wszystkim do zabiegów planowanych. Jesteśmy w bardzo trudnym wakacyjnym okresie, mamy bardzo dużo wypadków komunikacyjnych. Mamy ciężki okres pandemii i mniej dawców. Dziękuję panu marszałkowi za wsparcie akcji. Dzielmy się tym, co mamy najcenniejszego - krwią, której nie można niczym zastąpić, pomimo rozwoju technologii.

Krew można oddawać codziennie. Lista miejsc na http://krwiodawstwo.pl/.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama