Nowy numer 3/2021 Archiwum

Piątki z kinem francuskim

Wakacyjne piątki z kinem francuskim to cykl plenerowych seansów, które co dwa tygodnie odbywają się w Skierniewicach.

Projekcje związane są z 25. rocznicą partnerstwa Skierniewic z francuskim Châtelaillon-Plage. Pierwszy seans skierniewiczanie obejrzeli 10 lipca, drugi - 24 lipca. Organizatorami wydarzenia są: Muzeum Historyczne Skierniewic, Stowarzyszenie "Skierniewicki Klub Francuski", Instytut Francuski w Polsce, miasto Skierniewice i Rainbow.

Warto wspomnieć, że pierwotnie 25 lat współpracy Skierniewic i Châtelaillon-Plage miało być obchodzone z dużo większym rozmachem. Niestety, z powodów pandemii, z niektórych pomysłów trzeba było zrezygnować.

Podczas pierwszego seansu w muzeum (ze względu na pogodę projekcja została przeniesiona z ogrodu do budynku) mieszkańcy mogli zobaczyć film "Samotnik" oraz komedię polityczną "Francuski minister".

W ostatni piątek na terenie przed Muzeum Historycznym Skierniewic wyświetlono film z 1994 r. "Indianin w Paryżu", opowiadający o paryskim maklerze. Stephen chce się powtórnie ożenić. By to zrobić, musi się najpierw rozwieść. W tym celu udaje się do dżungli, gdzie od 13 lat mieszka jego żona Patricia. Na miejscu dowiaduje się, że ma 13-letniego syna Mimi-Siku, który wychowywał się wśród Indian. Wraca z chłopcem do Paryża.

Następne seanse odbędą się 7 i 21 sierpnia, oraz 4 i 18 września. Wstęp na wszystkie projekcje jest bezpłatny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama