Nowy numer 2/2021 Archiwum

Zbiórka na auta dla misjonarzy

We wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców, w parafiach święcono samochody, rozdawano obrazki z podobizną świętego i zbierano pieniądze na zakup samochodów, łodzi, skuterów dla polskich misjonarzy.

Kierowców proszących św. Krzysztofa o bezpieczną jazdę nie brakowało. W parafii pw. św. Macieja w Bełchowie pojazdy święcił ks. Paweł Staniszewski, proboszcz. Wierni swoje środki lokomocji ustawili na parkingu parafialnym. Nie inaczej było w parafii Dobrego Pasterza w Łowiczu, św. Jakuba w Głownie, gdzie każdego roku bardzo wielu parafian przyzywa wstawiennictwa patrona.

Zbiórka na auta dla misjonarzy

19-26 lipca z inicjatywy MIVA Polska, która działa przy Komisji Episkopatu Polski ds. Misji i niesie pomoc polskim misjonarzom w zdobywaniu środków transportu, odbywał się w Kościele XXI Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem: „Umocnieni Eucharystią niesiemy Chrystusa”. Za wstawiennictwem św. Krzysztofa modlono się o bezpieczne podróże i opiekę Bożą dla wszystkich kierujących pojazdami. Przez cały tydzień trwała „Akcja św. Krzysztof 2020 – podaruj 1 grosz za 1 km jazdy bez wypadku na misyjne środki transportu”.

W 2019 r. zebrano 3 450 336 złotych. Za pieniądze zebrane w ramach „Akcji św. Krzysztof” kupiono 298 pojazdów dla misjonarzy, w tym m.in. 58 samochodów (terenowych i osobowych), 3 busy, 1 ambulans, 31 motocykli i motorowery, 155 rowerów dla katechistów, 1 łódź, 3 silniki do łodzi, 1 quad, 3 skutery śnieżne, 42 wózki inwalidzkie. Zostało zrealizowanych 91 projektów w 34 krajach świata, najwięcej w Afryce.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama