Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

Rajd przy świetle księżyca

W piątek 21 sierpnia po raz kolejny w Skierniewicach zostanie zorganizowany - w ramach cyklu "Moje Miasto Nocą" - nocny rajd rowerowy.

Będzie to kolejna edycja imprezy, która od kilku lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem skierniewiczan. Od godz. 18 przed ratuszem wszyscy chętni będą mogli skorzystać z oznakowania roweru, by w ten sposób zabezpieczyć swój jednoślad przed kradzieżą.

Rajd rozpocznie się punktualnie o godz. 21. Nocna przejażdżka będzie wiodła ulicami: Żwirki, Jagiellońską, Mszczonowską, al. Pieniążka, Trzcińską, Podleśną, Mszczonowską, al. Rataja, Wiadukt, Wyszyńskiego, Łowicką, Armii Krajowej, Marii Skłodowskiej-Curie, Widok, Wiadukt, Sobieskiego i Szkolną. Koniec rajdu zaplanowano na ul. Mickiewicza. W sumie cykliści pokonają 15 km. Nocy przejazd będzie okazją do integracji, a także do podziwiania uroków miasta po zmierzchu. Po dotarciu do celu planowane są wspólny grill i ognisko. Jak zapewniają organizatorzy, nie zabraknie dobrej zabawy.

Ośrodek Sportu i Rekreacji zadbał o bezpieczeństwo uczestników. - Przez całą trasę będą nam towarzyszyć policja i straż miejska. Nie zabraknie także pilotów rajdu. W związku z panującą epidemią w rajdzie może wziąć udział ograniczona liczna osób. Warunkiem uczestnictwa jest pobranie, wypełnienie i dostarczenie oświadczenia o stanie zdrowia do biura zawodów - mówi prezes OSiR Marek Kujawski.

Wniosek jest dostępny na stronie ośrodka sportu. W rajdzie może wziąć maksymalnie 250 osób. O udziale decyduje kolejność zgłoszeń. Ruszając na trasę, należy pamiętać o stosownym oświetleniu roweru.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy