Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Powiat łowicki w strefie żółtej

Ministerstwo Zdrowia opublikowało 20 sierpnia aktualną listę powiatów objętych dodatkowymi obostrzeniami w związku z epidemią koronawirusa. W strefie żółtej znalazł się powiat łowicki.

W powiecie łowickim zanotowano cztery ogniska, które się zsumowały. Nie znaczy to, że badania przesiewowe nie pokażą więcej osób chorych.

W strefie żółtej w przestrzeni publicznej nie ma konieczności zakrywania ust i nosa, ale należy zachowywać minimum 1,5-metrowy dystans społeczny. Obowiązuje także ograniczenie liczby osób na imprezach, weselach i innych wydarzeniach kulturalnych, rodzinnych do 100 osób. W restauracjach i gastronomii należy zakrywać usta i nos oraz obowiązuje limit: jedna osoba na 4 m kw.

Limity obowiązują także w kinach. Na widowni może być zajętych 25 proc. miejsc. W strefie żółtej przy organizacji targów i kongresów obowiązuje m.in. limit: jedna osoba na 4 m kw. W parkach rozrywki i wesołych miasteczkach, parkach rekreacyjnych może przebywać maksymalnie 1 osoba na 10 m kw. Podobna zasada obowiązuje na siłowniach, klubach i centrach fitness, gdzie może przebywać 1 osoba na 7 m kw.

Wydarzenia sportowe mogą się odbywać, ale przy 25 proc. widowni. Ograniczenia zaczną obowiązywać od 21 sierpnia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy