powrót
Serwis internetowy Gościa Łowickiego

Łowicki

twój profil
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
  • facebook
  • rss
  • Powiadomienia
Nowy numer

Najnowsze [Wydania]

  • GN 18/2025
    GN 18/2025 Dokument:(9238269,Człowiek jednej roli)
  • GN 17/2025
    GN 17/2025 Dokument:(9228937,Synchronizacja i piękni ludzie)
  • GN 16/2025
    GN 16/2025 Dokument:(9218524,Zwycięzca śmierci)
  • GN 15/2025
    GN 15/2025 Dokument:(9208755,Wciągnięci w pamiętanie)
  • GN 14/2025
    GN 14/2025 Dokument:(9198238,Co przywraca pokój )
Pod hasłem: "Totus Tuus" do Częstochowy wędrują pielgrzymi z Głowna.  
Pod hasłem: "Totus Tuus" do Częstochowy wędrują pielgrzymi z Głowna.
Agnieszka Napiórkowska /Foto Gość

Pielgrzymi z Głowna w drodze na Jasną Górę przejdź do galerii

W czwartek 20 sierpnia na pielgrzymi szlak wyruszyła 34. Głowieńska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Pątnicy rozpoczęli pielgrzymowanie Mszą św. koncelebrowaną w kościele św. Jakuba Apostoła. Eucharystii przewodniczył i słowo Boże wygłosił pasterz diecezji bp Andrzej F. Dziuba.

Agnieszka Napiórkowska Agnieszka Napiórkowska

|

GOSC.PL

dodane 20.08.2020 22:09
0

Hierarcha wraz z ks. dziekanem Stanisławem Banachem i innymi kapłanami odprowadził pątników do rogatek miasta. Zgodnie z tradycją, wędrujących pielgrzymów podczas drogi odwiedzą także wszyscy łowiccy biskupi.

Przewodnikiem i kierownikiem duchowym pielgrzymki jest ks. Zbigniew Kielan, wikariusz parafii św. Barbary w Głownie. Kapłan przed wymarszem wyraził nadzieję, że przez całą drogę grupie będzie świeciło zielone, a nie żółte czy czerwone światło. Opiekę duchową zapewni także o. Benedykt, cysters, a w dalszych dniach - ks. Radosław Czarniak, ojciec duchowy WSD w Łowiczu. Wśród pielgrzymów są dwaj łowiccy klerycy. Muzyczną oprawą zajęła się grupa Archeo.

W tym roku wierni pielgrzymują pod hasłem: "Totus Tuus". - W odróżnieniu od ubiegłego roku, kiedy rozważaliśmy macierzyństwo Maryi, w tym roku chcemy zatrzymać się nad obrazem Ojca - najpierw Niebieskiego, a dalej przy tych, których Bóg postawił na drogach naszego życia - mówi ks. Kielan. - W 100. rocznicę urodzin Karola Wojtyły i w roku planowanej beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego będziemy podpatrywać obu, jako dwóch wielkich naszych rodaków i ojców w wierze. Postaramy się zaczerpnąć z nauczania ojców Kościoła, ale i podsłuchać, co współcześni ojcowie mogą powiedzieć o swoich radościach i troskach związanych z wypełnianiem tego daru. A jeśli dar, to i tajemnica - tajemnica powołania, stąd nasz pielgrzymkowy hymn. A o plany związane z duchowym ojcostwem zapytamy kleryków seminarium w Łowiczu i ich ojca duchownego - dodaje ks. Kielan.

Tegoroczne pielgrzymowanie odbywa się w reżimie sanitarnym. Przed wymarszem każdy pielgrzym miał mierzoną temperaturę. Każdy też został zgłoszony i oznaczony. - Ruszając w drogę, chcemy być bezpieczni i wokół siebie rozsiewać atmosferę bezpieczeństwa. Tak, by być świadectwem wiary i świadectwem odpowiedzialności za tę wiarę i za siebie nawzajem - wyjaśniał ks. przewodnik.

W 100. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II i 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej na pielgrzymi szlak wyruszy w sumie 100 osób. W związku z pandemią COVID-19 i nałożonymi przez organy państwowe obostrzeniami w tym roku pielgrzymka odbywa się w formie sztafetowej. Pierwszego dnia wyruszyło 35 osób. Warto podkreślić, że każdego dnia w parafii św. Jakuba na Mszy św. o godz. 18 będą spotykali się duchowi pielgrzymi.

1 / 1
Pielgrzymka z Głowna na Jasną Górę

Foto Gość DODANE 20.08.2020 AKTUALIZACJA 21.08.2020

Pielgrzymka z Głowna na Jasną Górę

​Na pielgrzymi szlak wyruszyła 34. Głowieńska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Pątnicy rozpoczęli pielgrzymowanie Mszą św. koncelebrowaną w kościele św. Jakuba Apostoła. Eucharystii przewodniczył bp Andrzej F. Dziuba. Tegoroczne pielgrzymowanie odbywa się w formie sztafetowej, w reżimie sanitarnym. Przewodnikiem jest ks. Zbigniew Kielan.  
oceń artykuł Pobieranie..
0 FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • GŁOWIEŃSKA PIESZA PIELGRZYMKA
  • PIELGRZYMKI
  • PĄTNICY

Polecane w subskrypcji

  • Agresja wobec medyków przybiera na sile. Czy da się ją opanować?
    • Polska
    • Agnieszka Huf
    Agresja wobec medyków przybiera na sile. Czy da się ją opanować?
  • Ks. Matuszewski: Zdejmijmy z papieża nieco balastu, jakim są nierealistyczne oczekiwania
    • Rozmowa
    • Wojciech Teister
    Ks. Matuszewski: Zdejmijmy z papieża nieco balastu, jakim są nierealistyczne oczekiwania
  • Miniserial „Wszystko o Marii. Matce Bożej” mówi o Maryi wszystko, tylko nie to, co mówi o Niej tradycja Kościoła
    • Kultura
    • Edward Kabiesz
    Miniserial „Wszystko o Marii. Matce Bożej” mówi o Maryi wszystko, tylko nie to, co mówi o Niej tradycja Kościoła
  • Miłosierdzie na góralską nutę
    • Kultura
    • Jan Głąbiński
    Miłosierdzie na góralską nutę
  • Czy Jezus został ochrzczony na terenie dzisiejszej Jordanii? Odpowiedzi szukamy w Betanii za Jordanem
    • Świat
    • Szymon Babuchowski
    Czy Jezus został ochrzczony na terenie dzisiejszej Jordanii? Odpowiedzi szukamy w Betanii za Jordanem
  • Ks. Franciszek Kurzaj, Ślązak w Teksasie: „Człowiek bez korzeni nie wie, kim jest”
    • Świat
    • Barbara Gruszka-Zych
    Ks. Franciszek Kurzaj, Ślązak w Teksasie: „Człowiek bez korzeni nie wie, kim jest”
  • O nas

    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
    Zgłoś błąd
  • DOKUMENTY

    • Regulamin
    • Polityka prywatności
  • KONTAKT

    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
Zgłoś błąd

Copyright © Instytut Gość Media. Wszelkie prawa zastrzeżone.

  • Facebook
  • Twitter
  • Insta
  • YT
WERSJA Desktop
  • subskrybuj
  • AKTUALNOŚCI
  • OPINIE
  • ARCHIWUM
  • GALERIE
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Liturgia
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O diecezji
    • BISKUPI
    • HISTORIA DIECEZJI
    • KURIA
    • PARAFIE