Nowy numer 08/2024 Archiwum

Powiat łowicki w czerwonej strefie

Od soboty 29 sierpnia powiat łowicki znajdzie się w czerwonej strefie. Zaostrzone zasady bezpieczeństwa sanitarnego spowodowały zmiany m.in. w funkcjonowaniu urzędów, organizacji wydarzeń, a także w uczestnictwie w Mszach św.

Ministerstwo Zdrowia dziś, 27 sierpnia, opublikowało aktualne zmiany dotyczące obostrzeń w powiatach. Przez ostatni tydzień powiat łowicki znajdował się w strefie żółtej. - Czerwona strefa to była kwestia czasu - komentują mieszkańcy.

Od najbliższej soboty powiat łowicki znajdzie się w czerwonej strefie, a to zobowiązuje mieszkańców i turystów do przestrzegania zaostrzonych zasad bezpieczeństwa sanitarnego. Jednym z głównych obostrzeń jest zakrywanie nosa i ust w przestrzeni publicznej.

Powracają także limity w kościołach. W strefie czerwonej w świątyniach wierni będą mogli zajmować 50 proc. dostępnych miejsc. Jeśli uroczystość odbywa się na zewnątrz, obowiązuje limit 150 osób, które będą miały zasłonięte usta i nos. Limity dotyczą także wesel i innych uroczystości rodzinnych i wynoszą 50 osób.

W sklepach obostrzenia nie ulegają zmianie. Wciąż klienci mają obowiązek noszenia maseczek podczas zakupu towa­rów lub usług, a także rękawiczek jednorazowych lub stosowania środków do dezynfekcji rąk.

Z powodu zmiany koloru strefy, a tym samym reżimu sanitarnego w Łowiczu zostały odwołane wszystkie wydarzenia kulturalne, koncerty, festiwale, spotkania z przewodnikami PTTK. Ograniczona jest także liczba interesantów przyjmowanych w Urzędzie Miasta.

Pełna lista obostrzeń i zmian sanitarnych znajduje się na stronie Ministerstwa Zdrowia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy