Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Maturzyści z "Katolika" najlepsi

Maturzyści niedawno powstałej szkoły - Katolickiego Publicznego Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Rawie Mazowieckiej - okazali się najlepsi ze wszystkich rawskich szkół, co więcej - są też jednymi z najlepszych w całym województwie łódzkim.

Katolickie liceum w Rawie Mazowieckiej od początku stawiało sobie za cel wysoki poziom nauczania i dobrą atmosferę. W tym roku mury szkoły opuściło pierwszych 35 absolwentów. Pierwszy w  historii egzamin dojrzałości szkoła zdała celująco. Wyniki matur uczniów znacznie przekroczyły zarówno średnią krajową, wojewódzką, jak i powiatu rawskiego.

Obowiązkowy język polski i matematykę na poziomie podstawowym zdało wszystkich 35 uczniów szkoły. Tylko jeden maturzysta nie zdał egzaminu z języka angielskiego na poziomie podstawowym. Takie wyniki dały szkole 97,1 proc. zdawalności (przy 78,6 proc. w powiecie, 72,5 proc. w województwie łódzkim i 74 proc. w kraju).

 - Jestem dumny ze swoich nauczycieli. Praca w tych pierwszych latach istnienia szkoły była bardzo trudna, wszystko było nowe. Kadra pedagogiczna otworzyła historię matur w naszej placówce. Jesteśmy najlepszą szkołą w powiecie rawskim. Stąd radość i duma z nauczycieli i, oczywiście, z uczniów, którzy osiągnęli tak dobre wyniki - mówi ks. Konrad Świstak, dyrektor placówki.

Od września naukę w szkole, której patronuje św. Jan Paweł II, podejmą kolejni uczniowie. Biorąc pod uwagę wyniki tegorocznych matur, rodzinną atmosferę w szkole i profesjonalną kadrę pedagogiczną, uczniowie mają szansę w kolejnych latach pobić aktualne wyniki matur. O to będą prosić świętego patrona i za jego przykładem pilnie strzec wartości.


Więcej o wynikach matur w KLO w Rawie Mazowieckiej w nr. 36 "Gościa Łowickiego" na 6 września.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy