Nowy numer 44/2020 Archiwum

Dyspensa dla wiernych z powiatu łowickiego

W związku z ogłoszeniem czerwonej strefy w powiecie łowickim bp Andrzej F. Dziuba udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa w Mszy św. w niedziele i święta nakazane wiernym parafii znajdujących się w granicach powiatu łowickiego.

Od soboty 29 sierpnia powiat łowicki znajdzie się w czerwonej strefie zagrożenia zakażeniem COVID-19. W związku z obostrzeniami sanitarnymi obowiązującymi w czerwonej strefie powracają limity liczbowe uczestników Mszy św. i nabożeństw. Obecnie jest to 50 proc. dostępnych miejsc.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo wiernych ordynariusz diecezji łowickiej bp Dziuba udzielił dyspensy od niedzielnego uczestnictwa w Mszy św. parafianom z 23 parafii na terenie powiatu łowickiego i tych, które graniczą bezpośrednio z powiatem.

Dyspensa dotyczy parafii: Bąków, Bednary, Bełchów, Bielawy, Bobrowniki, Boczki Chełmońskie, Chruślin, Domaniewice, Kiernozia, Kocierzew, Kompina, Łyszkowice, Nieborów, Oszkowice, Sobota, Stachlew, Waliszew, Zduny, Złaków, a także łowickich parafii Chrystusa Dobrego Pasterza, Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Świętego Ducha i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

Dyspensa ważna jest przez cały czas trwania zagrożenia epidemicznego (czerwonej strefy).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama