Nowy Numer 38/2020 Archiwum

Skierniewice. Otwarto stacjonarny punkt pobrań

Po 3 latach przerwy w Skierniewicach otwarto stacjonarny punkt pobrań Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi. Od dziś mieszkańcy Skierniewic i okolic mogą podzielić się krwią, korzystając z punktu przy ul. Dworcowej 3J.

Punkt uroczyście otwarli dyrektor RCKiK w Łodzi Edyta Wcisło oraz wiceprezydent Skierniewic Jarosław Chęcielewski. Budynek został także poświęcony przez ks. Sławomira Klembę.
 
Przez 3 lata skierniewiczanie mogli oddawać krew w krwiobusie, który stawał na skierniewickim rynku 2 dni w tygodniu. Jednak do RCKiK wpływało wiele skarg, że kolejki są długie i nie wszyscy nadążają oddać cenny płyn w wyznaczonych dniach. Poza tym czas pandemii jeszcze bardziej utrudnił oddawanie krwi. Po wielu staraniach 7 września otwarto stacjonarny punkt pobrań, który mieści się przy ul. Dworcowej 3J i od 14 września będzie czynny od poniedziałku do piątku w godz. 8-11.30.
 
- Punkt w Skierniewicach jest nowoczesny, profesjonalnie wyposażony i w pełni bezpieczny, zwłaszcza teraz, w czasie pandemii. Ten punkt jest też swego rodzaju reklamą i zachętą do oddawania krwi. Usytuowany w miejscu dostępnym dla wszystkich, w pobliżu dworca więc i przyjezdni mogą śmiało zaglądać i dzielić się krwią. Naprawdę warto - mówi E. Wcisło.
 
Już pierwszego dnia chętnych nie brakowało. Pierwsi ustawiali się w kolejce od 7.00, a z każdą godziną było ich coraz więcej.
W dniu otwarcia pojawili się pierwsi krwiodawcy.   W dniu otwarcia pojawili się pierwsi krwiodawcy.
Magdalena Gorożankin /Foto Gość
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama