Nowy Numer 38/2020 Archiwum

Komunikat Kurii Diecezjalnej w Łowiczu

Kuria Diecezjalna Łowicka 11 września wystosowała kolejny komunikat w sprawie ks. Jarosława W., oskarżonego o molestowanie nieletnich.

Poniżej publikujemy komunikat, jaki ukazał się 11 września na oficjalnej stronie decezji łowickiej:

Oświadczenie Kurii Diecezjalnej w Łowiczu

W nawiązaniu do niedawnej publikacji prasowej, dotyczącej ks. Jarosława W., Kuria Diecezjalna w Łowiczu informuje, że - w związku z nowymi okolicznościami sprawy - jest w toku dodatkowe dochodzenie wstępne w procesie karnym dotyczącym tego kapłana.

W trosce o większą przejrzystość i bezstronność postępowania, będzie ono powierzone delegatowi spoza diecezji łowickiej, który dokładniej zbada pojawiające się nowe elementy w tej sprawie.

Ponadto Kuria Diecezjalna w Łowiczu informuje, że podjęto środki zapobiegawcze w postaci odwołania ks. Jarosława W. z urzędu i nałożenia na niego zakazu pełnienia jakiejkolwiek posługi.

Informuje również, że z polecenia Stolicy Apostolskiej prowadzone jest odrębne postępowanie, powierzone arcybiskupowi metropolicie łódzkiemu, w sprawie ewentualnych zaniedbań biskupa łowickiego w prowadzeniu spraw o molestowanie osób nieletnich przez niektórych duchownych jego diecezji.

Ks. mgr lic. Zbigniew Kielan
Rzecznik Prasowy Diecezji Łowickiej

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama