Nowy numer 44/2020 Archiwum

„Fiat” s. Anuncjaty

– Pustelnia nie jest odejściem donikąd. To jest przestrzeń, gdzie siostra będzie słuchać słowa Bożego. Nie nic, tylko słowo Boga, które jest stwórcze, mocne, które jest pełne miłości – mówił abp Grzegorz Ryś.

W archidiecezji łódzkiej, do której należy diecezja łowicka, odbyły się śluby pustelnicze, które na ręce metropolity łódzkiego w święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny złożyła s. Anuncjata Piętka. Uroczystość celebrowano w nowo powstałej pustelni we wsi Żar, która znajduje się na terenie parafii Świętej Trójcy w Kaszewicach.

Mszy św. przewodniczył abp Ryś, z którym modlili się rodzina s. Anuncjaty oraz mieszkańcy parafii. W homilii kaznodzieja zaznaczył, że Bóg Ojciec ma pewną formę, która jest przeznaczona dla człowieka. Tą formą jest człowieczeństwo Syna Bożego. Święty Paweł mówi do nas, że Bóg nas od wieków poznaje, niezależnie od tego, jak postępujemy, niezależnie, ile mamy na sumieniu, ile w życiu popełniliśmy grzechów. Bóg, gdy nas poznaje, widzi w nas obraz swojego jedynego Syna – mówił abp Ryś.

Po homilii siostra pustelniczka, klęcząc przed ołtarzem, złożyła śluby, potwierdzając je własnoręcznym podpisem. Dokument, podpisany również przez arcybiskupa, pozostał na ołtarzu, na którym sprawowano Najświętszą Ofiarę. Przed błogosławieństwem arcybiskup odmówił modlitwę błogosławieństwa habitu oraz pustelni.

– Po 34 latach życia we wspólnocie sióstr felicjanek Pan Bóg powołał mnie do życia w samotności. Usłyszałam to wezwanie dwa lata temu i już wtedy wiedziałam, że odpowiedź jest jedna: niech mi się stanie! To jest wezwanie do codziennego oddania się Jemu w modlitwie, milczeniu i samotności – mówiła pustelniczka. Warto wspomnieć, że na terenie Miasteczka Krwi Chrystusa w Rawie Mazowieckiej znajduje się pustelnia, w której od lat modli się ks. Leszek Niewiadomski, diecezjalny pustelnik.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama