Nowy Numer 38/2020 Archiwum

Święto jest w nas

Pandemia koronawirusa sprawiła, że Skierniewickie Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw w tradycyjnej formule nie może się odbyć. Organizatorzy największej miejskiej imprezy nie poddali się. Powstał alternatywny plan, który w symboliczny sposób skupi się wokół idei: "Święto jest w nas", czyli w mieszkańcach, twórcach, specjalistach i odbiorcach tego wydarzenia. Mimo ograniczeń najbliższy weekend (18-20 września) zapowiada się nader ciekawie.

W tym roku nie będzie koncertów na głównej scenie, ogromnego miejskiego kiermaszu ani kolejnej odsłony Targów Ogrodniczo-Rolnych. Będą natomiast: Fiesta Balonowa, Festiwal Światła oraz interaktywne studio Święta Kwiatów, Owoców i Warzyw.

Festiwal Światła. To pierwsze tak duże wizualne wydarzenie w Skierniewicach. Park miejski na trzy dni zamieni się w wyjątkową przestrzeń pełną iluminacji. Do dyspozycji mieszkańców będą barwne trasy poprowadzone parkowymi ścieżkami, ponad 100 indywidualnych punktów świetlnych, animacje, żywe rzeźby i autorskie słuchowisko. Samo wydarzenie będzie odbywać się od 18 do 20 września w godz. 18-23. Na czas przygotowania imprezy - w środę od godz. 18 i przez cały czwartek - park miejski nie będzie dostępny dla zwiedzających.

II Fiesta Balonowa o Puchar Prezydenta Miasta Skierniewice. Podczas wydarzenia niebo wypełni się feerią barw za sprawą wyjątkowych zawodów powietrznych. W tym roku nad Skierniewicami pojawią się nie tylko ogromne, widowiskowe balony, ale także paralotnie i motolotnie. Ekipy lotników przyjadą do miasta już 17 września. W kolejnych dniach będą odbywały się loty konkursowe, które według baloniarskiej sztuki rozgrywane są w dwóch sesjach: porannej oraz popołudniowej. Załogi planują także konkurencje sprawnościowe oraz widowiskowy przejazd przez miasto, który poprzedzi oficjalne otwarcie fiesty. 

#Świętojestwnas - Interaktywne Studio Święta Kwiatów, Owoców i Warzyw. 19 września wystartuje wyjątkowe studio "SKOiW43". Internetowa transmisja rozpocznie się o godz. 10 i potrwa do godz.17. W programie znajdą się archiwalne materiały, debata z ekspertami Instytutu Ogrodnictwa, rozmowy z ludźmi, którzy od lat tworzą SŚKOiW Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw. Będzie także panel dyskusyjny “Polskie czy lokalne? - głos w promocji "Kupuj świadomie - Produkt polski". Nie zabraknie także reportaży oraz materiałów przygotowanych przez Centrum Kultury i Sztuki czy Muzeum Historyczne Skierniewic.

To ostatnie m.in. zaprasza 18 września o godz. 17 na wernisaż wystawy "Bartnictwo w dawnej Polsce". Będzie to wystawa fotografii i zbiorów z kolekcji prof. Krzysztofa Heykego. Otwarciu wystawy towarzyszył będzie recital fortepianowy w wykonaniu Marii Ludwiki Gabryś-Heyke, żony kolekcjonera. Wstęp wolny. Patronat medialny nad wydarzeniem objął "Gość Niedzielny".

Święto jest w nas


Relacja z wydarzenia na naszej stronie i w numerze 40 papierowego wydania "Gościa Łowickiego".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama