Nowy numer 38/2021 Archiwum

Dwie pierwsze nagrody dla rawskiej parafii

W środę 23 września na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się uroczysta gala ogłoszenia wyników i wręczenia nagród w 24. edycji konkursu Modernizacja Roku 2019 i Budowa XXI Wieku.

Na uroczystości obecni byli przedstawiciele firm, instytucji, samorządów, których obiekty brały udział w finale konkursu, oraz władz administracji rządowej, instytucji, mediów sprawujących patronat nad Ogólnopolskim Konkursem "Modernizacja Roku & Budowa XXI Wieku".

W kapitule zasiadali najlepsi fachowcy w tej dziedzinie w całym kraju. Ogółem do konkursu zgłoszono ponad 700 inwestycji zakończonych w 2019 r., z czego do finału przeszło ponad 40. W 10 różnych kategoriach I miejsce zdobyło 10 z nich. W kategorii "zabytki" pierwszą nagrodę za rewitalizację zespołu pojezuickich obiektów zabytkowych w Rawie Mazowieckiej otrzymał inwestor - parafia Niepokalanego Poczęcia NMP. 

Ze względu na ograniczenia związane z pandemią w uroczystości mógł uczestniczyć jeden przedstawiciel ze strony inwestora, wykonawcy oraz projektanta. Nagrodę w imieniu parafii odebrał ks. Bogumił Karp, dziekan rawski i proboszcz parafii. Wykonawcę i projektanta reprezentował Marek Hałon, dyrektor firmy Castellum.

Rawski projekt zwyciężył także w internetowym głosowaniu, jakie odbywało się niezależnie od obrad i głosowania jury konkursu.

Warto wspomnieć, że konkurs "Modernizacja Roku" jest największym i najbardziej prestiżowym konkursem w dziedzinie inwestycji w Polsce.

Galę uświetnił występ Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama