Nowy numer 44/2020 Archiwum

Trwa Akcja Miłosierdzia

Po raz 4. z inicjatywy s. Alicji Świerczek, apostolinki, odbywa się Akcja Miłosierdzia na rzecz Domu Samotnej Matki im. Stanisławy Leszczyńskiej w Łodzi.

Inicjatywa, która uwrażliwia na potrzeby innych - mamy i dzieci z Domu Samotnej Matki, w którym posługują siostry antonianki - swoim zasięgiem przekroczyła teren Skierniewic, a nawet diecezji. Osoby spoza diecezji dary przesyłają pocztą.

- Jestem wzruszona otwartością i hojnością osób, które po raz kolejny odpowiedziały na apel - mówi s. Alicja. - Jak zwykle, pierwszymi darczyńcami okazali się młodzi. Oni szybko reagują na potrzeby innych, mimo że sami nie dysponują dużymi pieniędzmi. To pokazuje, że najważniejsze są wielkie serce i chęć dzielenia się. Dla mnie to żywa Ewangelia. Jestem też pełna uznania dla żyrardowskiego kręgu Domowego Kościoła, który zachęcał do zorganizowania akcji, a teraz na swoim terenie organizuje zbiórkę potrzebnych rzeczy, m.in. środków czystości, do pielęgnacji ciała, przyborów szkolnych, a także zupek i deserków dla dzieci - dodaje s. Alicja.

Początkowo koniec akcji planowano na 2 października. W związku z dużym odzewem termin został przedłużony. Wszyscy, którzy chcieliby włączyć się w Akcję Miłosierdzia i przekazać dary na rzecz mam i dzieci, mogą to zrobić osobiście - przynosząc produkty do domu wspólnoty sióstr w Skierniewicach przy ul. Nowobielańskiej 53. Dary można także przesłać pocztą (Instytut Królowej Apostołów dla powołań - siostry apostolinki, ul. Nowobielańska 53, 96-100 Skierniewice). Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: (46) 832 37 87.

Po zakończonej akcji s. Alicja wraz z grupą młodzieży wszystkie zebrane produkty zawiezie do Łodzi. Jak zwykle, w planach jest spotkanie z mieszkańcami Domu Samotnej Matki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama