Nowy numer 44/2020 Archiwum

Rawa Mazowiecka. Pielgrzymka do Studziannej

W sobotę 26 września na pielgrzymi szlak wyruszyli wierni z rawskiej parafii.

W sobotę 26 września po Mszy św. porannej, odprawionej w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie Mazowieckiej, do sanktuarium Matki Bożej Świętorodzinnej w Studziannej wyruszyła grupa ponad 60 pątników. Wśród pielgrzymów były siostry misjonarki Krwi Chrystusa i nazaretanki. To już kolejny raz, kiedy pielgrzymi z Rawy Mazowieckiej udają się do tego jednego z najstarszych w Polsce sanktuariów na doroczny odpust ku czci św. Michała Archanioła. W tym roku przewodnikiem pielgrzymki jest ks. Grzegorz Słomiński, wikariusz. Kapłana wspierają młodzieżowy zespól muzyczny oraz grupa porządkowych.
 
Po drodze grupa zatrzymała się na dłuższy postój w parafii w Rzeczycy, gdzie podjął ich miejscowy proboszcz ks. Henryk Linarcik. Wcześniej, podczas drogi, do pielgrzymów dołączył ks. Bogumił Karp. Rawski dziekan w parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy poprowadził modlitwę, a także opowiedział wiernym historię zabytkowej figury Maki Bożej Rzeczyckiej, która po renowacji okazała się być cennym zabytkiem, figurą ołtarzową pochodzącą z poprzedniej świątyni.
 
Wieczorem o 18.30 pielgrzymi będą uczestniczyć we Mszy św. w bazylice w Studziannej zanosząc przed cudowny obraz intencje prywatne i parafialne.
 
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama