Nowy numer 44/2020 Archiwum

Księże proboszczu, jesteś otoczony!

W parafii pw. św. Wojciecha Biskupa i Męczennika w Białej Rawskiej rozkręca się akcja modlitewna w intencji miejscowego ks. proboszcza. Zachęcamy wszystkich do włączania się w modlitwę.

Od dziś cała Polska znajduje się w strefie żółtej. Zarówno w pomieszczeniach jak i na zewnątrz obowiązują: zakrywanie ust i nosa, oraz ograniczenia liczbowe podczas wszelkich zgromadzeń.

O tym, że Covid – 19 rozprzestrzenia się w szybkim tempie doskonale wiedzą wierni, na co dzień modlący się w Sanktuarium Matki Bożej Miłosiernej w Białej Rawskiej. Od kilku dni z chorobą zmaga się proboszcz parafii ks. Bogdan Zatorski. Obecnie kapłan przebywa w szpitalu.

Na wieść o jego chorobie najmłodsi parafianie rozpoczęli szturm do nieba. W ramach akcji modlitewnej „Ks. proboszczu – jesteś otoczony”, na pomysł, której wpadła katechetka Agnieszka Kocik, każdego dnia odmawiają różaniec z prośbą o szybki powrót do zdrowia swojego Proboszcza. Dzieci przygotowują także rysunki, laurki nawiązujące do akcji. Stałym elementem wszystkich prac jest różaniec, ale są także ich własne zdjęcia, życzenia. Każda z prac opatrzona jest tytułem akcji. Część dzieł znalazło się już na profilu FB parafii.

Nieustannie modlitwy zanoszą także pozostali wierni. Każdego dnia o 17.15 gromadzą się w świątyni, by podczas modlitwy Różańcowej upraszać zdrowie dla swojego duszpasterza. W tygodniu modlitwy prowadzą katecheci wraz z dziećmi. W sobotę i niedzielę Koła Żywego Różańca.

 – Jestem bardzo wzruszony postawą moich parafian, zarówno tych najmłodszych jak i tych starszych. Dziś, każdy z nas potrzebuje modlitwy. Jestem wszystkim bardzo wdzięczny – wyznaje ks. Bogdan Zatorski.  

– Do tej pory słysząc o pandemii wydawało mi się, że jest ona gdzieś daleko, że my tu w Białej Rawskiej jesteśmy bezpieczni. Tak myślałam do wczoraj – mówi Ewelina Zdrojek, katechetka. – Choroba ks. proboszcza nas wszystkich ogromnie poruszyła, przybiła. Od kiedy jest w parafii zawsze mogliśmy liczyć na jego pomoc i modlitwy. Teraz my chcemy odwdzięczyć się tym samym. Chwyciliśmy za różańce, przychodzimy na modlitwę do świątyni, która jest cały czas otwarta. Nie ustajemy w szturmie w jego intencji. Pamiętamy też o wszystkich chorych i o naszych księżach wikariuszach przebywających na kwarantannie – oddaje E. Zdrojek.

Zachęcamy wszystkich wiernych do modlitwy za ks. Bogdana Zatorskiego. Szczególnie prosimy o to kobiety, panie, które razem z nami uczestniczyły w Diecezjalnej Pielgrzymce Kobiet w Białej Rawskiej. Odpowiedzmy naszą modlitwą na życzliwość, jakiej wówczas doświadczyłyśmy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama