Nowy numer 44/2020 Archiwum

Dyspensa w strefie czerwonej od niedzielnych Mszy św.

W związku z ogłoszeniem czerwonych stref w niektórych miastach i powiatach, bp Andrzej F. Dziuba udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa w Mszy św. w niedziele i święta nakazane wszystkim wiernym parafii diecezji łowickiej znaj­dujących się w strefie czerwonej oraz innym wiernym przebywającym na terenie tych parafii.

Od soboty 17 października kilka miast i powiatów znalazło się w czerwonej strefie w związku z zakażeniami koronawirusem. W związku z obostrzeniami sanitarnymi obowiązującymi w czerwonej strefie, powracają limity liczbowe uczestników Mszy św. i nabożeństw.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo wiernych ordynariusz diecezji łowickiej bp Dziuba udzielił dyspensy od niedzielnego uczestnictwa w Mszy św. parafianom z terenów i powiatów, które znalazły się w strefie czerwonej. Dyspensa ważna jest przez cały czas trwania zagrożenia epidemicznego (czerwonej strefy).

Pasterz diecezji jednocześni zachęcił, aby osoby korzystające z dyspensy trwały w duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez modlitwę i transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama