Nowy numer 48/2020 Archiwum

Zmarł ks. Lechosław Łapiński

W wieku 74 lat, w 48. roku kapłańska, zmarł ks. Lechosław Łapiński, wieloletni proboszcz parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Jeruzalu Skierniewickim.

Ksiądz Lechosław urodził się 26 marca 1946 roku w Undach w diecezji łomżyńskiej. Święcenia kapłańskie przyjął 28 maja 1972 roku w Warszawie z rąk kard. Stefana Wyszyńskiego.

Posługiwał w Jabłonnej, parafii św. Wincentego à Paulo w Otwocku, Raszynie oraz trzech warszawskich parafiach: św. Katarzyny, Nawrócenia św. Pawła i Matki Bożej Królowej Świata, a w diecezji łowickiej pełnił posługę proboszcza w parafiach w Imielnie, Krzemienicy, Złakowie Kościelnym i Jeruzalu Skierniewickim. Od 2016 roku przebywał w Domu Kapłana Seniora w Sochaczewie.

Ks. Lechosław Łapiński zmarł 17 października. Msza Święta pogrzebowa zostanie odprawiona w kościele parafialnym pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Jeruzalu Skierniewickim 21 października 2020 roku o godz. 10.00. Kapłan zostanie pochowany w rodzinnym grobie na cmentarzu parafialnym w Kołakach Kościelnych (dekanat Zambrów, diecezja łomżyńska).

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama