Nowy numer 47/2020 Archiwum

Zmarł ks. Stanisław Ciąpała

W piątek, 23 października w wieku 77 lat, w tym 52. przeżytych w kapłaństwie zmarł śp ks. Stanisław Ciąpała.

Ksiądz Stanisław Ciąpała urodził się 7 marca 1943 roku w Zdunach. Święcenia kapłańskie przyjął w Warszawie 9 czerwca 1968 roku z rąk Stefana kardynała Wyszyńskiego. Jako wikariusz pracował w parafiach w Budziszewicach, Domaniewicach, Kocierzewie, Łomnej, w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Piasecznie, a także w warszawskich parafiach: Nawrócenia św. Pawła, św. Marii Magdaleny, Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Był proboszczem w Kochanowie, Czerniewicach, Witoni. Ostatnią parafią proboszczowską, na której posługiwał wiele lat, była parafia pw. św. Wojciecha w Makowie, skąd przeszedł na emeryturę. 

Ks. S. Ciąpała był kanonikiem Archikolegiackiej Kapituły Łęczyckiej, wicedziekanem dekanatu Skierniewice - św. Jakuba Apostoła.

Msza Święta pogrzebowa zostanie odprawiona w kościele parafialnym pw. św. Wawrzyńca Diakona i Męczennika we wtorek 27 października 2020 roku o godz. 13.00. Śp. Ksiądz Stanisław Ciąpała zostanie przewieziony na cmentarz parafialny w Zdunach (dek. Łowicz Świętego Ducha) i pochowany w grobie rodzinnym.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama