Nowy numer 48/2020 Archiwum

Peregrynacja relikwii św. Jana Pawła II

Od parafii św. Michała Archanioła w Głuchowie, Mszą św. sprawowaną przez ks. Roberta Bernagiewicza, proboszcza, rozpoczęła się peregrynacja relikwii św. Jana Pawła II w intencji odrodzenia ducha Krucjaty Wyzwolenia Człowieka w Oazie diecezji, a także w intencji osób uzależnionych i współuzależnionych.

Pomysł peregrynacji zrodził się w Diakonii Wyzwolenia Ruchu Światło-Życie i Domowym Kościele, ale nie jest zamknięty tylko do członków Ruchu.

Relikwie św. papieża w każdej rodzinie będą przebywały jedną dobę. Po zakończeniu peregrynacji w danej parafii zostaną przewiezione do kolejnej miejscowości, w której znajdują się Kręgi Domowego Kościoła. W każdym nowym miejscu peregrynację rozpoczynać będzie Msza św.

Warto dodać, że wraz z relikwiami przekazywany jest także specjalny modlitewnik, w którym znajdują się m.in. modlitwy powitania, pożegnania relikwii, a także papieskie rozważania Drogi Krzyżowej, Różańca, a także księga świadectw – duchowych darów i broszura przybliżająca ideę Krucjaty, a także zawierająca życiorys ks. Franciszka Blachnickiego oraz założenia Ruchu. Dzieło peregrynacji jest realizacją testamentu ks. Mariana Piwko, który poświęcił swoje życie służbie wyzwoleniu ludzi ze wszystkiego, co zniewala.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama