Nowy numer 48/2020 Archiwum

Finał Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej

Finał 24. Ogólnopolskiego KWB odbył się w siedzibie Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana" w Warszawie. Chwilę przed finałem w Łowiczu w kościele św. Leonarda i św. Małgorzaty Mszę św. w intencji uczestników sprawował bp Wojciech Osial.

Po raz pierwszy w 24–letniej historii Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej organizowanego przez Stowarzyszenie „Civitas Christiana” test wiedzy odbył się wirtualnie. Spośród 6200 uczniów 1200 szkół ponadpodstawowych wyłoniono 125 uczestników z całej Polski, którzy zmierzyli się w pisemnym etapie konkursu. Do ścisłego finału i ustnej formy odpowiedzi dostało się 7 uczestników.

27 października finaliści zmierzyli się online, a transmisja finału miała miejsce w warszawskiej siedzibie stowarzyszenia. Przed rozpoczęciem finału w kościele św. Leonarda i św. Małgorzaty w Łowiczu bp Wojciech Osial sprawował Mszę św. w intencji uczestników i organizatorów konkursu.

– Jeśli chcemy uczyć się wierzyć to Słowo Pana Boga musi być w centrum naszego życia, bo przecież nasza wiara, jak mówi nam św. Paweł, rodzi się ze słuchania Słowa Bożego. Dziękujemy dziś na konkurs, który jest spotkaniem ze Słowem. I choć to konkurs, w którym na pierwszym miejscu jest wiedza to ten jest wyjątkowy, bo zachęca do spotkania z żywym Bogiem, który mówi do nas słowami – mówił biskup pomocniczy diecezji łowickiej.

Za uczestników i organizatorów w Łowiczu modlił się bp Wojciech Osial.   Za uczestników i organizatorów w Łowiczu modlił się bp Wojciech Osial.
Albert Wasilewski

Po  Eucharystii odbyła się ostatnia część OKWB, w której wyłoniono zwycięzców:
I miejsce Nataniel Owczarski z diecezji bydgoskiej (opiekun ks. Łukasz Kucharski)
II miejsce Agata Spręga z diecezji pelplińskiej (opiekun Mirosław Lange)
III miejsce Faustyna Pachacz z diecezji sandomierskiej (opiekun Renata Pachacz, ks. Sebastian Kula).

Mając na uwadze wysoki poziom tegorocznej edycji oraz chcąc docenić zaangażowanie uczestników, którzy mimo niesprzyjających okoliczności byli tak wspaniale przygotowani, organizatorzy postanowili przyznać wyróżnienia trzem osobom wyłonionym w dodatkowym etapie Konkursu. Wobec tego kolejne zmagania odbędą się 10 listopada i będą dotyczyć tych, którzy w części pisemnej Finału uzyskali co najmniej 87 punktów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama