Nowy numer 47/2020 Archiwum

Zdalne "Źródła" dla Niepodległej

Społeczność NSP "Źródła" w Skierniewicach od lat przygotowywała koncert z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym roku, z powodu sytuacji epidemicznej, wydarzenie przeniosło się do sieci.

Za organizację odpowiedzialne były Anna Rdes, polonistka i Monika Rosińska, nauczycielka muzyki, która w poprzednich latach koordynowała "Koncerty dla Niepodległej". - W naszej szkole jest wielu uzdolnionych muzycznie i teatralnie uczniów, dlatego można było przygotować bardzo ciekawe wydarzenia - tłumaczy Monika. - Nie chciałam, by w tym roku zabrakło niepodległościowego akcentu. Wzorując się na nagraniach udostępnianych przez zespoły, teatry i filharmonie, postanowiłam przenieść występ do przestrzeni on-line - dodaje.

Tak też się stało. Uczniowie wysłali nagrane w swoich domach piosenki i wiersze patriotyczne, nauczycielka zaś złożyła je w całość. Mówi, że nie było łatwo ze względu na nieznajomość programów komputerowych służących tworzeniu takich wydarzeń. - Teraz już wiem, jak się to robi i następnym razem będzie dużo łatwiej. Będziemy też mieli więcej czasu, więc i efekt może być jeszcze lepszy - śmieje się. A następny raz już za pasem, gdyż idąc za ciosem uczniowie i nauczyciele postanowili nagrać w taki sam sposób koncert kolęd.

Jednocześnie nauczyciele ze szkoły wraz z rodzinami postanowili uczcić kolejną rocznicę odzyskania niepodległości, organizując podchody. - Pomyślałam, że w obecnych warunkach trudno jest świętować w ciekawy sposób, dlatego staram się wykorzystać dostępne środki. Wspólnie spędzony czas na powietrzu, poza domem wydaje się i atrakcyjny, i bezpieczny - tłumaczy Renata Adamala, pomysłodawca podchodów. Podzieleni na 2 drużyny uczestnicy w dobrze znaną harcerską zabawę wpletli elementy związane z historią odzyskania przez Polskę niepodległości.

Koncert patriotyczny 11.11.2020
Media Źródła
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama