Nowy numer 47/2022 Archiwum

Spotkanie z Nikodemem na Rawce przejdź do galerii

Kolejne z cyklu uwielbień w parafii św. Józefa Oblubieńca w Skierniewicach-Rawce odbyło się 22 listopada. Tym razem przebiegało pod hasłem: "Spotkanie z Nikodemem".

Czas pandemii wstrzymał wiele działań ewangelizacyjnych. Jednak powoli, z zachowaniem obostrzeń sanitarnych, do parafii powracają wieczory uwielbienia prowadzone przez młodzież, wspólnoty parafialne i kapłanów.

W czwarte niedziele miesiąca w parafii św. Józefa Olubieńca w Skierniewicach-Rawce takie wieczory organizuje parafialna schola Boża spRawka wraz z proboszczem parafii ks. Adamem Kwaśniakiem. - Rozpoczęliśmy cykl spotkań, podczas których przedstawiamy fragmenty Ewangelii, gdzie Jezus spotyka się z różnymi ludźmi, takimi jak my. Było już spotkanie z Zacheuszem, teraz z Nikodemem. W październiku musieliśmy odwołać wieczór z racji obostrzeń sanitarnych - mówi Ania Grzegorzewska, śpiewająca w scholi.

Uwielbienie przygotowują parafialna schola Boża spRawka i ks. Adam Kwaśniak.   Uwielbienie przygotowują parafialna schola Boża spRawka i ks. Adam Kwaśniak.
Magdalena Gorożankin /Foto Gość

Teraz modlitwa była transmitowana, by wszyscy wierni mogli w niej uczestniczyć. Spotkania przypadły do gustu parafianom, którzy czekają z niecierpliwością na kolejne. - Potrzeba mi tego czasu. Wiem, że Jezus zawsze na mnie czeka i wysłuchuje próśb, dziękczynienia, ale osobiście głębiej przeżywam takie wieczory uwielbienia. Nie wiem, czemu tak jest, być może to kwestia światła, dymu kadzidła, niedzielnego wieczornego spokoju czy scholi, która śpiewem porusza serca, ale cenię sobie te spotkania i zawsze czerpię z nich inspirację na kolejne dni, tygodnie życia - mówi pani Krystyna, parafianka.

Boża spRawka działa ok. 3 lat. Pomysł na cykliczne wieczory uwielbienia zrodził się w tym roku. Zapał, talent, umiejętności i chęć służby Bogu i bliźniemu muzyków przekładają się na jakość przekazu, głoszenia słowa i miłości Chrystusa pieśnią. Komentarz ewangeliczny ks. Adama wyjaśnił sens spotkania Jezusa, tym razem z Nikodemem, ale i drugim człowiekiem.

Kolejne spotkanie planowane jest w grudniu. Z którą postacią biblijną? To jest jeszcze tajemnica, ale na pewno będzie to spotkanie z Jezusem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy