Nowy numer 4/2021 Archiwum

Nowoczesny sprzęt diagnostyczny

W Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Skierniewicach instalowany jest nowoczesny tomograf komputerowy. Pieniądze na jego zakup pochodzą z projektu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego "Zapobieganie oraz zwalczanie na terenie województwa łódzkiego zakażenia wirusem SARS-CoV-2 i rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej, wywołanej tym wirusem u ludzi".

Projekt realizowany jest z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020. Wartość instalowanego w Skierniewicach sprzętu to ponad 2,15 mln zł.

Tomograf umożliwia szybką i precyzyjną diagnostykę całego ciała. Obraz jest przesyłany do lekarzy radiologów, którzy opisują wynik i przesyłają go do gabinetów lekarskich. Całość trwa zaledwie od kilku do kilkunastu minut.

To już kolejny tomograf, kupiony przez samorząd województwa łódzkiego od początku tego roku. Jak informuje marszałek Grzegorz Schreiber, do końca roku do szpitali w Skierniewicach, Bełchatowie, Sieradzu, przy ul. Okólnej w Łodzi oraz do powiatowego w Radomsku trafi sprzęt o łącznej wartości ponad 18,5 mln zł. Będzie to 5 tomografów komputerowych za ponad 15 mln zł i wyspecjalizowane pracownie RTG za ponad 3 mln zł.

- Zakupy realizowane są z pieniędzy unijnych, w ramach projektów, które stworzyliśmy, aby wesprzeć szpitale, gdzie leczeni są pacjenci chorzy na COVID-19 - mówi marszałek Schreiber. - Walka z wirusem to w dużej mierze dostęp do specjalistycznej aparatury medycznej. To wyposażenie szpitali i lekarzy w narzędzia do ratowania życia. Po raz kolejny pokazujemy, że wypełniamy to ważne zadanie konsekwentnie od początku trwania pandemii.

Do tej pory samorząd województwa łódzkiego kupił sprzęt medyczny i środki ochrony osobistej za ponad 100 mln zł.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama