Nowy numer 4/2021 Archiwum

Zmarł ks. Roman Grzona MIC

Wspólnota księzy marianów w Puszczy Mariańskiej zawiadomiła o śmierci proboszcza ks. Romana Grzony. Kapłan zmarł w wieku 52 lat, w tym 25 przeżytych w zgromadzeniu i 22 w kapłaństwie.

Ksiądz Grzona pochodził z okolic Bydgoszczy. Po ukończeniu Technikum Mechanicznego i zdaniu matury w 1992 r. wstąpił do Zgromadzenia Księży Marianów. Śluby wieczyste złożył 26 sierpnia 1996 roku. Święcenia kapłańskie otrzymał w Licheniu 30 maja 1998 roku.

Po święceniach służył w parafii oo. marianów w Grudziądzu, gdzie pełnił posługę duszpasterza młodzieży i katechety. Był także kapelanem tamtejszego Domu Dziecka. Dalszą posługę pełnił w parafiach mariańskich w Elblągu, Górze Kalwarii i ponownie w Grudziądzu.

Był związany z Odnową w Duchu Świętym, neokatechumenatem, wspólnotami trzeźwościowymi. Był także dyrektorem Licheńskiego Centrum Pomocy Rodzinie i Osobom Uzależnionym.

Od 25 sierpnia 2017 r. pełnił posługę w parafii św. Michała Archanioła w Puszczy Mariańskiej. Od 25 sierpnia br. był jej proboszczem.

Zmarł 27 listopada. Uroczystości pogrzebowe odbędą w kościele parafialnym pw. św. Michała Archanioła w Puszczy Mariańskiej w sobotę, 5 grudnia 2020 roku: godz. 12:30 – różaniec, godz. 13:00 – Msza św. pogrzebowa, po której nastąpi odprowadzenie na kwaterę mariańską na cmentarzu parafialnym w Puszczy Mariańskiej.

Wspólnota oo. marianów prosi o modlitwę za zmarłego proboszcza, a także w intencji wspólnoty, która zmaga się z chorobą COVID-19.


Źródło: www.puszczamarianie.wixsite.com

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama