Nowy numer 2/2021 Archiwum

Odnowione przyrzeczenia i modlitwa za rodziny

W Niedzielę Świętej Rodziny w wielu parafiach diecezji małżeństwa z różnym stażem odnawiały złożone podczas ślubu przyrzeczenia. W wielu wspólnotach modlono się za małżonków i rodziny, które przeżywają trudności i kryzysy.

Podczas głoszonych homilii kapłani ukazywali Świętą Rodzinę jako wzór dla każdej chrześcijańskiej rodziny. W parafii św. Floriana w Bedlnie ks. Robert Awerjanow, proboszcz, podkreślał, że Bóg poprzez rodzinę dokonał tego cudu nad cudami, że Bóg stał się człowiekiem. - Taki sposób Bóg wybrał, żeby przyjść na świat, żeby stać się bliskim naszej codzienności. Rodzina budowana na wiernej, odpowiedzialnej miłości jest najlepszym miejscem wzrastania, jest najlepszym miejscem spełniania się człowieka w miłości, którą obdarowuje innych ludzi. Maryja i Józef swoją pobożnością i prawym stylem życia stają się wzorem dobrej rodziny, która pielęgnuje ważne wartości religijne - mówił ks. Awerjanow.

Kapłan przypomniał także nauczanie św. Jana Pawła II, który mówił, że w małżeństwie chrześcijańskim nie chodzi jedynie o to, aby kochać się nawzajem, lecz o to, by czuć obecność Jezusa i Jego kochać wśród swego małżeństwa i rodziny. Na zakończenie Mszy św. małżeństwa odnowiły przyrzeczenia małżeńskie i zawierzyły swoje rodziny Bogu słowami modlitwy napisanej przez św. Jana Pawła II.

Odnowienie przyrzeczeń małżeńskich odbyło się także m.in. w parafiach pw. św. Cyryla i Metodego w Żyrardowie, Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Kurzeszynie, św. Barbary w Głownie, rawskich parafiach Niepokalanego Poczęcia NMP, a także Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W tej ostatniej małżonkowie po odnowieniu przyrzeczeń otrzymywali wraz z dziećmi błogosławieństwo. Błogosławieństwo rodzin odbyło się także w parafii św. Wawrzyńca w Sochaczewie.

Błogosławieństwo małżonków miało miejsce także w parafii pw. Świętej Rodziny w Jaktorowie, która tego dnia obchodziła święto patronalne. Wierni zgromadzeni na liturgii modlili się w intencji wszystkich rodzin z parafii, szczególnie tych, które przeżywają trudny czas. Za rodziny modlono się także w parafii Chrystusa Dobrego Pasterza w Jesionce.

Tego dnia swoje święto patronalne obchodziły także siostry nazaretanki. W Rawie podczas Mszy św. o 7.00 siostry odnowiły swoje śluby zakonne.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama