Nowy numer 4/2021 Archiwum

Żyrardów dla Chorwacji

Ostatnie doniesienia o trzęsieniach ziemi w Chorwacji poruszyły serca mieszkańców diecezji. W parafii Matki Bożej Pocieszenia w Żyrardowie w niedzielę przeprowadzono zbiórkę pieniędzy na pomoc poszkodowanym.

W pierwszą niedzielę każdego miesiąca wierni z parafii Matki Bożej Pocieszenia w Żyrardowie wspierają fundusz Caritas. Tym razem cel, na który zostaną przeznaczone pieniądze, powstał spontanicznie po ostatnich trzęsieniach ziemi w Chorwacji.

Kapłani posługujący w parafii, na czele z ks. Sylwestrem Bernatem, opiekunem Parafialnego Zespołu Caritas, postanowili w całości przekazać zebrane pieniądze na pomoc poszkodowanym w wyniku ruchu płyt tektonicznych Chorwatom.

Comiesięczna zbiórka tym razem zostanie przekazana do Chorwacji.   Comiesięczna zbiórka tym razem zostanie przekazana do Chorwacji.
Zuzanna Buła

Dzięki zaangażowaniu wiernych udało się zebrać ponad 5 tys. zł. - Zaangażowanie wiernych, odruch serca, zwłaszcza w trudnym czasie pandemii, jest godzien podziwu. Kolejny raz pokazali, że los potrzebujących nie jest im obojętny. Otaczamy też wszystkich modlitwą, zarówno poszkodowanych Chorwatów, jak i ofiarodawców - mówi ks. Bernat.

Modlitwy w intencji mieszkańców Chorwacji wybrzmiały w wielu parafiach diecezji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama