Nowy numer 9/2021 Archiwum

Postscriptum akcji #OrszakwŁodzi challenge

W archidiecezji łódzkiej dużym sukcesem zakończyła się akcja #OrszakwŁodzi challenge. Udało się zebrać i przekazać prawie 300 tys. zł. oraz 5 samochodów ciężarowych wypełnionych darami dla dzieci z Hospicjum i Domu Samotnej Matki. Na terenie diecezji łowickiej nadal kolędujemy i wspieramy potrzebujących. Wyzwanie podjęła także nasza łowicka redakcja.

Dzięki inicjatywie abp. Grzegorza Rysia, metropolity łódzkiego, tegoroczny Orszak Trzech Króli miał nową odsłonę. Z racji pandemii tradycyjny przemarsz ulicami miasta zamieniono na wspólne kolędowanie, do którego nominowano kolejne osoby. Jako pierwszy kolędę "A wczora z wieczora" wykonał arcybiskup. Później do wyzwania dołączyli m.in. znani wokaliści i zespoły, zgromadzenia zakonne, parafie, kapłani, rodziny, także z diecezji łowickiej. Dodatkowo w parafiach archidiecezji odbywała się zbiórka artykułów dziecięcych, które wierni w specjalnych torbach przynosili do żłóbka.

Przekazanie darów nastąpiło 6 stycznia po Mszy św. w łódzkiej katedrze.

Ponieważ w Polsce zwyczajowo kolędowanie trwa aż do 2 lutego, w diecezji łowickiej nie ustały nominacje, a co za tym idzie - śpiewanie kolęd i wspieranie potrzebujących. Uczestniczący w wyzwaniu wspierają Hospicjum im. Anny Olszewskiej w Skierniewicach.

Wśród osób nominowanych, za co bardzo dziękujemy Ewie Zakrzewskiej, znalazła się także łowicka redakcja GN. Nasza trójka zdecydowała się nie tylko zaśpiewać kolędę "Przybieżeli do Betlejem". Uchylając rąbka tajemnicy, możemy zdradzić, że w miejscu nagrań jeszcze długo pachniało sianem, a nad głowami wirowały białe pióra. Efekt oceńcie sami. Oglądając, nie zapomnijcie o wspólnym śpiewie i radości z narodzin naszego Pana.

Do wyzwania nominujemy: ks. Tomasza Stępniaka, przewodnika Łowickiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę, pracowników Muzeum Historycznego Skierniewic na czele z jego dyrektor Agatą Niedziółką oraz Marka Kozłowskiego, autora projektu "Domator", i jego syna Maćka, autora bloga "Z Bogiem Ziomek".

PS. Akcji #OrszakwŁodzi challenge - Gość Łowicki
Gość Łowicki
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama