Nowy numer 9/2021 Archiwum

Nowe plany po wygranej z rakiem

Minął blisko rok od zorganizowanego koncertu charytatywnego dla Małgorzaty Jacaszek-Piekarskiej. Dziś dziennikarka wraca do życia, które - jak mówi - dostała na nowo. Ruszył jej autorski kanał na You Tube "Marzeniusy".

O swojej chorobie nowotworowej Małgorzata dowiedziała się w styczniu 2019 roku.

Po wielu miesiącach trudnej walki stało się jasne, że na leczenie potrzebne będą fundusze, które dla przeciętnego śmiertelnika są zbyt wysokie. Z tego powodu w Skierniewicach zawiązał się komitet, który zorganizował "Koncert serc" z udziałem takich artystów jak Tamara Arciuch, Bartek Kasprzykowski, Bartosz Opania, Adam Fidusiewicz, Michał Borowski, Justyna Panfilewicz, czy Iwona Manista-Kurtyś. Przyczynił się do zebrania ok. 25 tys. zł.

Zorganizowana została również aukcja, na którą skierniewiccy artyści przekazali swoje prace. Wśród dzieł sztuki znalazł się także naszyjnik podarowany przez Agatę Kornhauser-Dudę wraz z listem z dedykacją. Organizację kolejnego koncertu uniemożliwiła pandemia, natomiast do dziś trwa zbiórka na stronie https://skarbonka.alivia.org.pl, która pomaga Małgorzacie ponieść koszty wciąż trwającego leczenia. Poprzez tę stronę można również przekazać 1proc.podatku dochodowego.

Dziś Małgorzata mówi, że ostatnie dwa lata były doskonałą okazją do wielokrotnego przemyślenia swojego życia, wyborów, które podejmowała oraz priorytetów. Zdecydowała się też spełnić swoje marzenie - otworzyć kanał lifestylowy na You Tube "Marzeniusy".

Więcej o pasjach, nowych planach, nadziejach, radości z bycia tu i teraz, a także o walce z chorobą w trzecim numerze "Gościa Łowickiego. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama