Nowy numer 9/2021 Archiwum

Konkursy! Póki jest śnieg

Śnieg jest wszędzie, a wraz z nim pojawiają się spontaniczne akcje, by uwiecznić zimowy krajobraz. - Robimy, co się da. Póki jest śnieg! - mówią mieszkańcy miast diecezji. Zimowe konkursy trwają. Także redakcja GŁ ma konkursową propozycję.

Białe drogi, lasy, łąki i dachy domów. Śnieg, który od kilku dni czasem subtelnie, czasem gwałtownie pokrywa Polskę jednych inspiruje, innych denerwuje. Zdania czy ostatnie opady śniegu są "upragnione" są podzielone.

– Dopóki nie trzeba odśnieżać, zmierzyć się z trudem uruchomienia auta po nocy i zrzucaniem śniegu z dachów budynków gospodarczych to stwierdzam, że zima jest piękna – mówi Paweł Różański. – Ale dobrze, że jest. Myślałem, że dzieciom będę musiał opowiadać, jak wygląda zima, ale jednak będą mieli okazję sami jej doświadczyć. Póki co, są zachwycone. 4 bałwany zdobią podwórko, była nawet próba stworzenia igloo, ale podwórko za małe, bo śniegu zabrakło, a ten, który pada jeszcze jest zbyt sypki – dodaje.

O tym, że zima jest piękna i jednak przez większość upragniona świadczą liczne odpowiedzi na zimowe konkursy fotograficzne. Pierwszy zorganizował Urząd Miasta w Sochaczewie. W ciągu jednego dnia ponad 70 zdjęć zapełniało komentarze na facebookowym profilu miasta. Zwycięzcy nagrodzeni zostali zimowymi gadżetami. M.in. skrobaczką do szyb.

Konkurs na "zimowego bałwana 2021" ogłosił także Urząd Miasta Skierniewice. Do poniedziałku 18 stycznia każdy może wziąć w nim udział. Należy ulepić bałwana na terenie miasta, zrobić ciekawe zdjęcie i umieścić je w komentarzu pod postem na facebookowym profilu [TUTAJ]. Jury wyłoni trzy najbardziej kreatywne, inspirujące zdjęcia i nagrodzi je miejskimi gadżetami, które umilą cały rok.

Także nasza Redakcja zachęca do przesłania zimowych zdjęć "Śnieżne cuda". Zdjęcia można zostawiać w komentarzu pod postem na naszym facebookowym profilu [TUTAJ]. Najciekawsze z nich nagrodzimy i opublikujemy. Zapraszamy do zabawy!

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama