Nowy numer 9/2021 Archiwum

Zmarł ks. Henryk Jan Żółkiewski

W środę 20 stycznia po nagrodę do Pana odszedł ks. Henryk Jan Żółkiewski. Wieloletni rezydent parafii Opieki Matki Bożej w Nowym Mieście nad Pilicą zostanie pochowany na miejscowym cmentarzu 25 stycznia.

Ks. Henryk urodził się 20 września 1933 r. w Romanowie (diec. radomska). Święcenia kapłańskie przyjął z rąk kard. Stefana Wyszyńskiego w 1959 r. Posługiwał m.in. w parafiach w Dobrem, Radzyminie, w warszawskich parafiach: Matki Bożej Królowej Polski, Matki Bożej Częstochowskiej, św. Zygmunta, św. Jadwigi, a także w Przybyszewie, Błoniach,  parafii św. Anny w Grodzisku Mazowieckim.

W diecezji łowickiej był proboszczem parafii św. Floriana w Nowem, Matki Bożej Bolesnej w Nieborowie, św. Stanisława w Lewinie. Od 2008 r. był rezydentem w parafii Opieki Matki Bożej Bolesnej w Nowym Mieście nad Pilicą. Ostatnie miesiące życia spędził w Domu Kapłana Seniora w Sochaczewie.

Ks. Henryk Jan Żółkiewski zmarł w wieku 87 lat, w 62. roku kapłaństwa. Msza Święta pogrzebowa zostanie odprawiona w kościele parafialnym w Nowym Mieście nad Pilicą 25 stycznia 2021 r. (poniedziałek) o godz. 11. Po niej ciało zmarłego kapłana zostanie złożone w grobie na cmentarzu parafialnym.

W modlitwie polecajmy duszę zmarłego kapłana.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama