Nowy numer 9/2021 Archiwum

Kolędowali u św. Józefa

W parafii pw. św. Józefa Oblubieńca w Skierniewicach-Rawce odbył się Wieczór Uwielbienia "KolędujeMy... i Józef Święty".

Parafialne kolędowanie to już tradycja. I choć pandemia zmieniła realia spotkań masowych, zespół BOŻA SpRawka zdecydował się na transmitowanie wydarzenia online. W tym roku do wciąż rosnącego składu muzycznego dołączył znakomity saksofonista jazzowy Michał Borowski oraz Anna Maria Zagórska.

- Kiedy dowiedziałam się, że chce z nami zagrać M. Borowski, nogi się pode mną ugięły. Teraz jestem już spokojna, bo wiem, że to Bóg podsuwa mi swoje pomysły, ja je tylko realizuję - mówi Katarzyna Grzegorzewska, z zespołu.

Michał i Anna od dłuższego czasu tęsknili za muzykowaniem na chwałę Boga. Nieprzypadkowo para trafiła na Pasterkę do parafii na Rawce. - To była najpiękniejsza Pasterka, na jakiejkolwiek byłam. Ta atmosfera, wystrój, no i... muzyka! - wspomina Anna. - Później byliśmy też na wieczorze uwielbienia w tej parafii i zapytaliśmy wprost, czy zespół nas przygarnie - śmieje się kobieta.

Podczas niedzielnego uwielbienia można było usłyszeć zarówno tradycyjne kolędy w oryginalnych aranżacjach, jak i znane pastorałki i piosenki o tematyce bożonarodzeniowej.

KoledujeMY... i św. Józef!
Gość Łowicki
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama