Nowy numer 9/2021 Archiwum

VIII DDK - O samotności inaczej

Zgodnie z tradycją, także w tym roku w ramach akcji ewangelizacyjnej "Rośnij z Gościem" pragniemy zaprosić wszystkie panie na VIII Diecezjalny Dzień Kobiet. Tym razem do znanego już hasła dopisaliśmy kolejne zdanie: "Jestem kobietą - Lubię to! - O samotności inaczej". W związku z obostrzeniami związanymi z pandemią nasze spotkanie odbędzie się online.

W zeszłorocznym spotkaniu (online) wzięło udział ponad 4 tys. osób. To dużo więcej, niż mogła pomieścić hala OSiR w Skierniewicach. Miałyśmy nadzieję, że w tym roku dane nam będzie spotkać się już "w realu", że stęsknione za sobą będziemy mogły się uściskać, popatrzeć sobie w oczy, porozmawiać przy herbacie. Niestety, wirus sprawia, że i w tym roku musimy skorzystać z dobrodziejstw internetu. Wierzymy, że będziecie z nami. Od kilku tygodni intensywnie pracujemy nad tym, by wszystko dopiąć na ostatni guzik.

Ks. Adam Kubiś w przeddzień nagrań w intencji organizatorów, uczestniczek i sponsorów odprawił Mszę św.   Ks. Adam Kubiś w przeddzień nagrań w intencji organizatorów, uczestniczek i sponsorów odprawił Mszę św.
Agnieszka Napiórkowska /Foto Gość

Na 8. już edycję DDK zapraszamy was wszystkie 6 marca. Nasze spotkanie, zgodnie z tradycją, rozpoczniemy w kościele św. Jakuba Apostoła w Skierniewicach uroczystą Mszą św. o godz. 9. Eucharystii będzie przewodniczył ordynariusz diecezji bp Andrzej F. Dziuba. W liturgii, ze względu na limity osób, wezmą udział tylko nieliczne reprezentantki różnych parafii diecezji. Razem z nimi, odmawiając Litanię Chwały, podziękujemy Bogu za życie, za Jego opiekę i obecność. Naszymi modlitwami obejmiemy także wszystkie kobiety, które do tej pory spotykały się z nami, jak i te, które w tym roku po raz pierwszy do nas dołączą. Nie zapomnimy też o paniach, których pośród nas już nie ma. Dla nich wszystkich będziemy upraszać nieba. Już dziś zachęcamy do uczestniczenia w Mszy św. na żywo przez internet. Transmisja będzie dostępna na naszym profilu facebookowym "Gość Łowicki" i na profilu DDK. Bardzo zależy nam, by wspólna modlitwa połączyła nas wszystkie, byśmy w ten sposób poczuły, czym jest jedność i bliskość. Po Mszy św. na naszej stronie internetowej będziemy umieszczać kolejne punkty programu: nagrania wykładów, świadectwo, koncert, sondę uliczną. Nie zabraknie też życzeń, pozdrowień i wdzięczności. Bardzo liczymy na waszą obecność, reakcję, komentarze.

Jak już wspomnieliśmy, tematem tegorocznych rozważań będzie zagadnienie samotności. W czasie, w którym stała się ona udziałem wielu osób, chcemy się nad nią pochylić, zastanowić się, czym ona jest, jak sobie z nią radzić, w jaki sposób budować więzi z innymi, z Bogiem.

W temat wprowadzi nas ks. Adam Kubiś, ksiądz diecezji rzeszowskiej, biblista, wykładowca przedmiotów biblijnych KUL, dla którego Biblia jest chlebem powszednim. Kapłan wygłosi konferencję "Biblijna Judyta - skąd brać siłę w samotności?".

Poznając bliżej św. Judytę, dużo łatwiej radzić sobie z samotnością i osamotnieniem.   Poznając bliżej św. Judytę, dużo łatwiej radzić sobie z samotnością i osamotnieniem.
Agnieszka Napiórkowska /Foto Gość

Z kolei o tym, "Jak opiekować się sobą i swoją samotnością" opowie nam Małgorzata Rybak, żona, matka trójki dzieci, trener, coach, autorka książek i kilku blogów.

Małgorzata Rybak podpowie m.in., jak zaopiekować się sobą.   Małgorzata Rybak podpowie m.in., jak zaopiekować się sobą.
Agnieszka Napiórkowska /Foto Gość

Podczas spotkania swoim świadectwem podzieli się z nami Emilia Glugla, która mówi o sobie, że jest kobietą utkaną z miłości, oddaną Chrystusowi w konsekracji świeckiej, z powołania polonistka, z marzeń - niebawem psycholog.

Słów Emilki długo nie da się zapomnieć.   Słów Emilki długo nie da się zapomnieć.
Agnieszka Napiórkowska /Foto Gość

Uchylając rąbka tajemnicy, możemy zdradzić, że podawane treści poruszają, wzruszają i zachęcają do głębokiej refleksji, odważnej podróży w głąb siebie.

W programie zaplanowałyśmy także koncert i wspólny śpiew. W muzyczną podróż, już po raz drugi, zabierze nas Magdalena Gorożankin, dziennikarka, która nie tylko fotografuje i pisze, ale także pięknie śpiewa. Podczas koncertu usłyszymy wzruszające, nostalgiczne utwory przeróżnych piosenkarzy.

Utwory o samotności (i nie tylko) wykona Magda Gorożankin z zespołem.   Utwory o samotności (i nie tylko) wykona Magda Gorożankin z zespołem.
Nartek Wójcik

Już dziś zachęcamy was wszystkie do śledzenia naszej strony: lowicz.gosc.pl, a także profilów facebookowych, na których rozpoczęłyśmy już odliczanie. Czas ten znaczyć będziemy cytatami o kobietach, wypowiedzianymi przez kard. Stefana Wyszyńskiego i św. Jana Pawła II. W kolejnych odsłonach zdradzimy więcej szczegółów, opowiemy o naszych gościach, partnerach, sponsorach i przyjaciołach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama