„Dobrze, że jesteście. Dzięki wam mocniej czuję i cieszę się tym, że jestem. Przez kilka lat próbowałam poczuć pierwszą część corocznego hasła. Jestem kobietą – Lubię to! Dziś, wypowiadając to zdanie – mówię prawdę. Macie w tym swój udział. Dziękuję i czekam na więcej” – napisała Anna.
Nasze doroczne kobiece spotkanie już niebawem. Po praz pierwszy w gronie organizatorów mamy to szczęście, że już na kilka tygodni przed wydarzeniem dokładnie wiemy, co zostanie powiedziane 6 marca, podczas VIII Diecezjalnego Dnia Kobiet. Niektóre punkty programu nagrywaliśmy i odsłuchiwaliśmy kilka razy. Nasz operator Albert Wasilewski (jest z nami nie po raz pierwszy) dba o to, by przekaz był nie tylko bogaty w głębokie treści (o to zadbali prelegenci), ale także by przez piękne kadry tworzył atmosferę, był przyjazdy dla oka, ucha i… kobiecego serca.
By podtrzymać wspólnotę
W tym roku, w którym tak wiele osób doświadczyło różnych odsłon i odmian samotności, temu zagadnieniu chcemy poświęcić wiele uwagi. Stąd też do naszego hasła: „Jestem kobietą – Lubię to!” dopisałyśmy: „O samotności inaczej”. Naszą refleksję, spotkanie rozpoczniemy Mszą św. w parafii św. Jakuba w Skierniewicach. Modlitwie przewodniczył będzie biskup Andrzej F. Dziuba. W Eucharystii wezmą udział reprezentantki różnych parafii, z którymi – zgodnie z tradycją – za naszą kobiecość podziękujemy Litanią Chwały. Transmisja Mszy będzie dostępna na naszym profilu facebookowym „Gość Łowicki” i na profilu DDK. Później, od godz. 11, na naszej stronie: lowicz.gosc.pl będziemy zamieszczać przygotowane wcześniej nagrania. Robimy to, by podtrzymać naszą wspólnotę, by kontynuować dzieło, które – jak ufamy – jest z natchnienia Bożego Ducha. Myśleć tak pozwalają nam wasze komentarze, esemesy, telefony.
Wiemy już, jak słowa prelegentów poruszają, dotykają, otwierają, zachęcają do refleksji i podróży do własnego wnętrza. Ufamy, że wszystko to, czego doświadczyliśmy, już niebawem będzie także waszym udziałem. W tym roku w naszym programie znajdą się: wykład ks. Adama Kubisia „Biblijna Judyta – skąd brać siłę w samotności?”, konferencja Małgorzaty Rybak „Jak opiekować się sobą i swoją samotnością?”, a także świadectwo Emilii Glugli, świeckiej konsekrowanej. Podczas kolejnych odsłon zamieścimy: życzenia, sondę uliczną i wzruszający koncert Magdaleny Gorożankin. Już dziś zachęcamy was wszystkie do śledzenia naszej strony, na której znajdziecie kuluary nagrań, prezentacje prelegentów, zdjęcia, wspomnienia z poprzedniej edycji, a także cytaty o kobietach.
Słowa z mocą
Mówiąc i myśląc o samotności, chcemy was zachęcić do włączenia się w naszą doroczną akcję dobroczynną. Po wsparciu dla domu samotnej matki, domów dziecka, przedszkoli, chorej Zuzi, w tym roku chcemy wesprzeć hospicja z terenu diecezji. Można to zrobić, odpisując 1 proc. od swojego podatku bądź przekazując pieniądze na cele statutowe. W ten konkretny sposób wspólnie zrobimy coś dobrego na rzecz osób, dla których samotność jest ogromnym wyzwaniem. Prosimy o wsparcie dla Hospicjum im. Anny Olszewskiej w Skierniewicach, Stowarzyszenia Hospicjum „Nieść Ulgę w Cierpieniu” im. Ojca Pio i Matki Teresy w Żyrardowie, Stowarzyszenia „Hospicjum Kutnowskie”, NZOZ Hospicjum Caritas Diecezji Łowickiej w Sochaczewie bądź NZOZ Hospicjum Caritas Diecezji Łowickiej w Łowiczu.
Zorganizowanie DDK online wymaga sporych nakładów finansowych. Już dziś dziękujemy wszystkim, bez których realizacja wydarzenia nie mogłaby się powieść. W tym roku w gronie organizatorów, obok naszej redakcji, wspólnoty sióstr apostolinek, Ewy Zakrzewskiej z TPU – Twój Punkt Ubezpieczeń, Anety Grzegorzewskiej, prowadzącej sklep internetowy takiswiety.pl, są także współorganizatorzy i partnerzy: miasto Skierniewice, Muzeum Historyczne Skierniewic oraz skierniewickie parafie św. Jakuba, św. Stanisława i Niepokalanego Serca NMP. Przygotowanie przedsięwzięcia było możliwe dzięki parafiom, firmom i sponsorom, którzy swojego wsparcia udzielili nam już rok temu. Gorąco dziękujemy parafiom Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w Rawie Mazowieckiej, Przemienienia Pańskiego w Międzyborowie i św. Wawrzyńca w Sochaczewie.
Ogromne podziękowania kierujemy do Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, PGK Żyrardów – firmie, z którą wspólnie w ramach cyklu „Mamy poWody” będziemy zachęcać do troski o ten cenny dar z nieba, firmom: PPHU Styromax, EL-IN, skierniewickiej Przychodni „Kopernik”, a także przedsiębiorstwom Hortmasz, Mirbud SA, Firmie Usługi Ogólnobudowlane Artur Foks, Agencji Ubezpieczeniowej „Lexter” Adam Rutkowski, Biuru Podróży „Arka Travel”. Dziękujemy także naszemu patronowi medialnemu – Radiu Victoria i wszystkim osobom, które od lat wspierają nas modlitwą i dobrym słowem. Wpisy od s. Marietty: „Rób to, nie ustawaj, bo świat i ludzie czekają na znaki miłości” czy od Agaty: „Do dziś wspominam swój udział w tym wydarzeniu. Będąc z wami, doświadczyłam akceptacji i wspólnoty, takiej, jakiej czasem nie doświadczam w swojej wspólnocie” dodają nam sił i zapału. Widzimy się 6 marca.
Wyraź swoją opinię
napisz do redakcji:
gosc@gosc.plpodziel się