Nowy numer 9/2021 Archiwum

Pierwszy piątek Wielkiego Postu

Dziś rozpoczynają się nabożeństwa Drogi Krzyżowej. We wszystkich parafiach diecezji wierni spotkają się na modlitwie, rozważaniu tajemnicy krzyża. W niektórych parafiach kapłani zapraszają na nocną adorację Najświętszego Sakramentu.

Do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych zachęcają biskup łowicki Andrzej F. Dziuba, kapłani, zgromadzenia zakonne. "Znowu mamy szansę, aby wielkopostne dni pomogły nam odkryć zbawczą wartość Chrystusowego krzyża. On jest źródłem naszego zbawienia. W krzyżu dokonuje się tajemnica zbawienia; przecież tam Jezus Chrystus wziął na siebie naszą rozpacz i samotność, abyśmy już nigdy nie byli sami. Bóg nie chce, abyśmy byli bezradni; On daje nam konkretne sposoby »niesienia krzyża«, czyli naśladowania Jego miłości" - pisze w liście pasterskim bp Dziuba.

Dziś pierwsze nabożeństwo Drogi Krzyżowej. W parafii św. Wawrzyńca w Sochaczewie modlitwa dla dzieci rozpocznie się o 16.30, zaś dla dorosłych - o 18.30. Parafia MB Nieustającej Pomocy na Korabce zaprasza na wspólną modlitwę dziś o 17.15. O tej godzinie nabożeństwo sprawowane będzie także w kościele św. Wawrzyńca w Kutnie. W parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie Mazowieckiej pierwsza Droga Krzyżowa odbyła się o 9.00, kolejna - o 17.15.

W Skierniewicach w parafii Niepokalanego Serca NMP proboszcz ks. Rafał Babicki zaprasza nie tylko na Drogę Krzyżową, ale także na całonocną adorację Najświętszego Sakramentu. Początek o 19.30.

Na osobistą rozmowę z Jezusem zapraszają także kapłani parafii Wniebowstąpienia Pańskiego w Żyrardowie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama