Nowy numer 9/2021 Archiwum

Najlepszego, Skierniewice!

Od rana na różne sposoby mieszkańcy Skierniewic celebrowali 564. urodziny miasta. W wodzie, śniegu, artystycznie i romantycznie. Każdy miał swój wkład w świętowanie. Obchody zakończyła uroczysta gala, podczas której przyznano "Perłę Skierniewic", "Wokulskiego Roku" i "Honorowego Ambasadora Miasta Skierniewice".

Świętowanie urodzin dla skierniewiczan rozpoczęło się już w Walentynki. "Zakochani w Skierniewicach" nie omieszkali pochwalić się zdjęciami wprost z czerwonego dywanu, wśród balonowych serc i świetlnej konstrukcji. Nie brakowało też słów uznania dla miasta, które na przestrzeni lat było siedzibą prymasów i arcybiskupów, było inspiracją dla poetów, schronieniem dla żołnierzy. miejscem wielkich miłości, centrum wydarzeń i domem dla (nie)zwykłych ludzi. Miasta, które od lat uważane jest za Stolicę Nauk Ogrodniczych, które może pochwalić się odkryciami, dokonaniami w dziedzinie ogrodnictwa i od lat prężnie rozwija się w wielu obszarach.

Dziś, 19 lutego, mieszkańcy świętowali 564. rocznicę nadania praw miejskich. Obchody przyjęły różną formę. Miejska pływalnia "Nawa" z tej okazji zorganizowała zawody sportowe. 564 długości basenów pokonali mieszkańcy Skierniewic w różnym wieku.

Wśród zawodników był m.in. proboszcz parafii Niepokalanego Serca NMP w Skierniewicach ks. Rafał Babicki.   Wśród zawodników był m.in. proboszcz parafii Niepokalanego Serca NMP w Skierniewicach ks. Rafał Babicki.
I Love SKC

Przedszkolaki z miejskich placówek przygotowały symboliczny tort urodzinowy. W ciągu dnia mieszkańcy chętnie zamieszczali też zdjęcia z najpiękniejszych lub najbardziej charakterystycznych miejsc w mieście. Wieczorem zaś w kinoteatrze "Polonez" odbyła się uroczysta gala, podczas której przyznano wyróżnienia dla zasłużonych mieszkańców Skierniewic oraz firm i przedsiębiorstw.

Nagrodę "Wokulski Roku" odebrali przedsiębiorcy.   Nagrodę "Wokulski Roku" odebrali przedsiębiorcy.
I Love SKC

Tradycyjnie podczas gali jubiler Marek Woźniak przekazał nowemu nabywcy złote jabłuszko, wylicytowane podczas tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Tytuł Honorowego Ambasadora Miasta Skierniewice otrzymali: Andrzej Krysiak, "Galeria 105" Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. J. Korczaka w Skierniewicach.

Perłę Skierniewic przyjęli: Maria Oleszkin, Urszula Woźniak, Ewa Kaźmierczak, Wiesława Dąbrowska oraz zmarła kilka dni temu śp. Maria Anecka-Łyjak.
Tytuł "Wokulski Roku" powędrował do: P.H.U. „DAG-DAR” Dariusz Paweł Dyba - Firma mikro; P.P.H.U. „PaKo” Paweł Koczywąs - Firma mała; Grupa Kapitałowa POLDEM Sp. z o.o. - Firma średnia i duża Polski Ogród Sp. z o.o.; Oddział ZPOW Polski Ogród w Skierniewicach Grupa producencka i duże gospodarstwo rolne.
Galę jak co roku uświetniły występy artystyczne.   Galę jak co roku uświetniły występy artystyczne.
I Love SKC

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama