Nowy numer 9/2021 Archiwum

Zmarł ks. Tadeusz Szczękulski

W wieku 72 lat, w 48. roku kapłaństwa zmarł ks. prał. Tadeusz Szczękulski. W ostatnich latach kapłan, jako rezydent, wspomagał duszpastersko parafię Świętej Rodziny w Jaktorowie.

Ks. Tadeusz urodził się 28 października 1948 r. w Ględowie (diec. pelplińska). Święcenia kapłańskie przyjął 28 maja 1972 r. w Warszawie z rąk kard. Stefana Wyszyńskiego.

Posługę duszpasterską pełnił w parafiach diecezji warszawskiej m.in. w Milanówku, Starych Babicach, pw. Wszystkich Świętych oraz św. Barbary w Warszawie, a także w diecezji łowickiej, posługując jako wikariusz w parafii w Kiernozi oraz jako proboszcz w Pilawicach i Piątku.

Kapłan był wieloletnim spowiednikiem alumnów warszawskiego i łowickiego seminarium duchownego. Pełnił posługę audytora Sądu Biskupiego. Duszpastersko, jako rezydent, wspomagał warszawskie parafie, a w ostatnich latach służył w parafii Świętej Rodziny w Jaktorowie.

Zmarł 20 lutego. Msza św. żałobna zostanie odprawiona w kościele parafialnym w Jaktorowie 24 lutego o 11.00.

Msza św. pogrzebowa sprawowana będzie w kościele parafialnym p.w. św. Rocha w Jazgarzewie (archidiecezja warszawska) 24 lutego o 14.00. Po niej ciało kapłana zostanie złożone w grobie rodzinnym na miejscowym cmentarzu.

Polećmy Bogu duszę zmarłego kapłana.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama