Nowy numer 9/2021 Archiwum

Zmarł ks. Ryszard Urbański

W sobotę 20 lutego, w wieku 85 lat, w 57. roku kapłaństwa, zmarł ks. Ryszard Urbański, rezydent parafii św. Jakuba Apostoła w Skierniewicach.

Ksiądz Urbański urodził się 8 września 1936 r. w Wólce Obrowskiej na Białorusi. Pochodził z parafii św. Wawrzyńca w Ługach na terenie diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Święcenia kapłańskie przyjął 26 maja 1963 r. z  rąk kard. Stefana Wyszyńskiego.

Jako wikariusz pracował w parafiach: Wszystkich Świętych w Złakowie Kościelnym, św. Małgorzaty Dziewicy i Męczennicy w Kiernozi,  Narodzenia NMP w Mińsku Mazowieckim i św. Szczepana w Raszynie.

Posługę proboszcza pełnił w parafiach: św. Stanisława BM w Sobikowie i św. Bartłomieja Apostoła w Żelechlinku. Ostatnią parafią proboszczowską była parafia MB Częstochowskiej w Otwocku-Świdrze II, gdzie pracował ponad 27 lat, do 12 września 2011 roku.

Po przejściu na emeryturę zamieszkał w parafii rodzinnej - św. Wawrzyńca w Ługach. Następnie prze dwa lata przebywał w Domu Księży Emerytów w Otwocku. Od września 2013 r. przez 8 lat był rezydentem w parafii św. Jakuba Apostoła w Skierniewicach.

Ceremonia pogrzebowa w skierniewickiej parafii rozpocznie się w środę modlitwą różańcową o godz. 17.30. Później, o godz. 18, w intencji ks. Ryszarda zostanie odprawiona Msza św. z udziałem biskupów diecezji łowickiej i warszawsko-praskiej oraz księży.

Zgodne z życzeniem ks. Ryszarda, uroczystości pogrzebowe odbędą się w jego rodzinnej parafii w Zielonej Górze w czwartek o godz. 13.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama