Nowy numer 14/2021 Archiwum

Łowicz. Otwarto stacjonarny punkt krwiodawstwa

Na Starym Runku w Łowiczu w pomieszczeniach Centrum Kultury, Turystyki i Promocji Ziemi Łowickiej otwarto stacjonarny punku krwiodawstwa. Najcenniejszy z darów - krew - mieszkańcy regionu będą mogli oddawać w każdy poniedziałek.

Punkt powstał w wyniku porozumienia z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi. Inicjatorem jego utworzenia był Piotr Malczyk, wicestarosta łowicki, który zaznaczył, że powiat  przez cały czas będzie czynił starania, by krwiodawcy, którym dedykowane jest to miejsce, mieli tu jak najlepsze warunki. Wicestarosta wyraził także nadzieję, że powstały punkt przyczyni się do promocji krwiodawstwa w regionie.

Obiekt poświęcił bp Andrzej F. Dziuba. Pasterz diecezji pogratulował Regionalnemu Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi, a także władzom powiatu wrażliwości. - Dar krwi dotyczy każdego z nas - podkreślił.

- Cieszymy się, że zwłaszcza teraz honorowi krwiodawcy nie będą musieli oczekiwać przed ambulansem, tylko w dobrych warunkach, w cieple, będą mogli przychodzić i oddawać krew. Cieszymy się też z tego, że zwiększy się dostępność. Dotychczas ambulans przyjeżdżał do Łowicza raz na dwa tygodnie. Teraz co tydzień będzie można oddawać krew - mówiła Edyta Wcisło, dyrektor RCKiK w Łodzi.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama